Pár minútové výpadky nás stoja lepšie výsledky + FOTO

pridané: 06.03.2021

V piatkovom zápase s Trenčínom rozhodla hrozná druhá tretina.

Hostia síce išli do vedenia už v druhej minúte, avšak v šiestej už bolo vyrovnané, keď sa po dravom prieniku Michalíka v skrumáži pred bránkou presadil Uhrík strelou do pravého horného rohu hosťujúcej bránky. Hra potom mala uspokojivé atribúty. Naši chlapci si v polovici tretiny zahrali presilovú hru, bohužiaľ bez gólového efektu. Ako sa to v presilovke robí, ním hostia ukázali v 17. minúte, keď sa presadili po tom, čo sme zbytočne váhali a nevyhodili puk do bezpečia. Úvodná tretina už potom viac gólov nepriniesla a do kabín šli hostia s najtesnejším  vedením.

Druhá tretina už ale nebola jedna z tých, na ktorú budeme spomínať. V 28. minúte sme ešte stihli po góle hostí odpovedať gólom Michalíka po krásnej nahrávke Kapičáka. Potom ale prišla 30. minúta a hororová šesťminútovka. Hostia sa v nej presadili štyrikrát a rozhodli o osude stretnutia. Naši chlapci nepochopiteľne prišli o dobre rozohrané stretnutie. Hostia im vytrhli opraty zápasy z rúk a dominantne sa zhostili režírovania zápasu. Po druhej tretine bol tak stav stretnutia 2:7.

V tretej tretine sa už zápas len dohrával. Diváci videli záverečnú bodku stretnutia v 48. minúte, keď Hrnka uzavrel gólový súčet stretnutia. Zápas, ktorý mal do polovice stretnutia vyrovnaný priebeh, sa po našom nepochopiteľnom zlyhaní exhibiční priebeh.

V nedeľu pricestuje na Liptov bratislavský Slovan.

Tipos Extraliga

45.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra                    2:8 (1:2, 1:5, 0:1)

Góly: 7. Uhrík (Michalík), 29. Michalík (Kapičák, Uhrík) – 2. Kollár (Žitný), 17. Finlay (Nemec) PP, 29. Holešinský (Nemec, Tvrdoň), 31. Holešinský (Tvrdoň), 33. Ege (Šiška, Múčka), 34. Drábek (Kollár), 37. Drábek (Ege, Kollár), 48. Hrnka

Strely: 23:47