Pod Tatrami tentokrát bez bodu

pridané: 02.12.2019

Víťazné ťaženie pod  Tatrami spred dvoch týždňov sme nezopakovali.

Domáci chceli odčiniť pred svojimi fanúšikmi svoje zaváhanie spred dvoch týždňov, keď s nami prehrali 2:3. Od úvodného buly sa tlačili pred našu bránu, a brankár Romančík bol pod paľbou striel. Bohužiaľ, práve úvodný tlak domácich sme neustáli a ten rozhodol o smerovaní zápasu. Domáci spustili, už v 2. minúte, gólovú lavínu, ktorá sa zastavila až úderom sirény, ktorá signalizovala koniec úvodnej tretiny. Postupne sa presadili Zagrapan, Preisenger, Jacobs v presilovke, Kundrík a Vandas opäť v presilovke. Na tabuli po prvej tretine tak svietilo hrôzostrašné skóre v náš neprospech.

Zápas sa v podstate od úvodných minút druhej tretiny už len dohrával. Domáci stihli ešte v druhej časti hry pridať tri góly našej zdecimovanej obrane. V 23. minúte vsietil gól Lipták Paukovček, V 26. minúte sa presadil reprezentant Kozák a v 27. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Preisinger.

V tretej tretine sme mohli vidieť po jednej presilovke na každej strane. Najprv sme si početnú výhodu vyskúšali my, keď v 23. minúte zohrieval lavicu hanby Paukovček, avšak bez gólového efektu. V 54. minúte si odsedel svoj trest za nedovolený zákrok na trestnej lavici Rudolf Huna.  Naši chlapci túto početnú nevýhodu ubráni, a tak sa skóre už do záverečnej sirény nezmenilo.

Nepríjemný, zdrvujúci výsledok pre naše farby. Nedokázali sme v tomto zápase nadviazať na náš vynikajúci výkon pod Tatrami spred dvoch týždňov, keď sme domáci porazili. Náš výkon bol diametrálne odlišný a nedôstojný. Musíme sa ale otriasť a v utorok na domácom ľade, v „Kôlničke“, zabojovať proti Košiciam o body do tabuľky.

Mikuláš DO TOHO!!!

27.kolo

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš                                                8:0 (5:0, 3:0, 0:0)

Góly: 2. Zagrapan (Svitana, Ulrych), 3. Preisinger (Kozák, Ulrych), 7. Jacobs (Vandas, Kozák) PP, 13. Kundrik (Ťavoda, Matej Paločko), 16. Vandas (Brejčák, Preisinger) PP, 23. Paukovček (Leclerc, Fabian), 26. Kozák (Leclerc), 27. Preisinger (Brejčák, Vandas)

Strely: 38:22