Vo Zvolene bez bodu.

pridané: 12.03.2017

Základnú časť tohtoročnej edície extraligy sme ukončili na ľade Zvolena.

Mužstvá mali pred posledným zápasom už svoje umiestnenie v konečnej tabuľke isté a tak sa dal očakávať uvoľnený priebeh zápasu. V prvej tretine videli riedko zaplnené tribúny zvolenského štadióna iba jeden gól. Habšudovu strelu od modrej čiary tečoval tesne pred našim brankárom Dubeň a domáci išli do vedenia. Vo vyrovnanej tretine diváci viac gólov nevideli a Zvolen tak viedol po úvodnej tretine o jeden gól.

Vyrovnaný priebeh hry pokračoval aj v prostrednej tretine. Naši chlapci ale narážali na dobre chytajúceho domáceho brankára Baroša a nevedeli sa proti nemu presadiť. V 27.minúte domáci navýšili svoje vedenie. Petráš strelou švihom prestrelil Nagyho a museli sme doháňať dvojgólové manko. Viac gólov v prostrednej tretine nepadlo a domáci išli do kabín vo väčšej pohode.

Hneď v úvode tretej tretiny po pár sekundách sa nám podarilo znížiť zásluhou presného zásahu Matúša Sukeľa, ktorému asistoval jeho brat Jakub. V polovici prostrednej tretiny Puliš prinavrátil domácim dvojgólové vedenie a tak sme museli opäť doháňať dvojgólové manko. Aj napriek dobrým streleckým príležitostiam nám to nie a nie padnúť do bránky. V záverečnej minúte sme sa odhodlali k hre bez brankára. Tá nám nevyšla podľa predstáv a Petráš svojim druhým gólom v zápase stanovil konečný rezultát stretnutia.

V piatok začíname súboje v Play Out. Našim prvým súperom bude v piatok 17.3. o 17:00 víťaz prvej ligy HC Detva. V nedeľu potom cestujeme na ľad Dukly Trenčín a doma sa predstavíme opäť v utorok 21.3. o 17:00 proti Skalici.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

54.kolo

HKm Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš               4:1 (1:0,1:0,2:1)

Góly: 8. Dubeň (Habšuda, Jakubík), 27. Petráš (Puliš, Zuzin), 51. Puliš (Zuzin), 60. Petráš (Puliš) resp. 41. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Brezniak)

Strely: 37:32 (9:7,13:12,15:13)