Bystrica vzala všetky body

pridané: 12.03.2021

Prvý zo záverečných troch domácich zápasov pred koncom základnej časti vyhrali hráči spod Urpína.

Prvá tretina priniesla svižný hokej, v ktorom dominovali osobné súboje a bojovnosť. Prvý gól priniesla 9. minúta, keď sa tesne pred návratom Uhríka z trestnej lavice presne trafil bystrický Breton. Škoda, že sme nevyhodili tesne predtým puk z vlastnej tretiny do bezpečia. V 15. minúte sme si zahrali presilovku. Dopadlo to však opačne, ako by sme chceli. Po návrate vylúčeného hráča z lavice hanby hráči spod Urpína rýchlo zaútočili a Lamper premenil rýchly brejk na druhý gól Bystričanov. Naše chvíle prišli v úplnom závere tretiny. Najprv sa presadil v 19. minúte peknou strelou popod lapačku z ľavej strany mladý Dunčko a znížil. V 20. minúte vyrovnal Štrauch, keď po Droppovej strele vydoloval pred brankárom puk a upratal ho do siete. Prvá tretina tak priniesla po dva góly na obidvoch stranách a vlievala nám nádej na bodový zisk.

Naša nádej sa však rozplynula po úvodných štyroch minútach prostrednej tretiny. Hostia sa po našich chybách tri krát trafili do našej siete a v podstate rozhodli o osude stretnutia. Naši chlapci sa nevedeli počas celej tretiny dostať do tempa a tak po dvoch tretinách viedli hostia o tri góly.

Úvody tretín sú pre nás nočná mora a aj tá záverečná tretina v  tomto zápase začala ako zo zlého sna. Hostia sa najprv presadili už v štyridsiatej sekunde a následne aj v 43. minúte a zvýšili tak svoje vedenie o hrozivých päť gólov. Zápas sa už následne len dohral.

V nedeľu cestujeme na náš posledný zápas na ľade súpera v tejto sezóne, do Michaloviec. Sezónu uzavrieme dvoma domácimi stretnutiami, keď v piatok 19. marca pricestuje do „Kôlničky“ Poprad a v nedeľu, 21. marca v poslednom zápase základnej časti sezóny 2020/2021 privítame hráčov Miškovca.

Tipos Extraliga

47. kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 05 Banská Bystrica     2:7 (2:2, 0:3, 0:2)

Góly: 19. Dunčko (Michalík, Valtola), 20. Štrauch (Droppa, Uhrík) – 9. Breton (Ihnačák, Faško-Rudáš), 17. Lamper (Faško-Rudáš), 22. Breton (Ihnačák, Lamper), 22. Mlynarovič (Vašaš), 24. Jago (Breton, D’aoust), 41. Ihnačák (Faško-Rudáš, Breton), 43. Výhonský (Tamáši)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Kozel) – Droppa, Kurali, Pavúk, Mezovský, Valtola, Rusina. Duran – Huna, Uhrík, Štrauch – Michalík, Oško, Dunčko – Vybiral, Haluška, Kiss – Židek, Parobek, Kalousek

HC 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Jago, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Bdžoch, Ganz, Kriška, Hudec – Faško-Rudáš, Ihnačák, Lamper – Vašaš, Mlynarovič, Melcher – D’aoust, Sojka, Sloboda – Výhonský, Tamáši, Kabáč

Rozhodcovia: Štefik, Müllner – Hercog, Jurčiak – Martinko