Víťazstvo pod Tatrami

pridané: 16.11.2019

V podtatranskom derby sme vybojovali tri body.

Domáci začali tlakom na Romančíkovu bránku. Boli sme to však my, kto udrel ako prvý. Ťavoda nevyhodil puk z obranného pásma. Ten zachytil Kurali a dvojica Vybíral a Lukáš Lunter sa pohrala s obranou i brankárom Vošvrdom. V ďalšom priebehu "zdobilo" hru veľké množstvo nepresností, hra bola nesúrodá. Do prvej prestávky už viac gólov nepadlo, a tak sme viedli o jeden gól.

Druhú tretinu sme začali lepšie ako domáci Kamzíci. V presilovej hre sa pred bránkou dostal k puku dostal osamotený Piatka a jeho bekhendový blafák znamenal pre „EŠKU“ vedenie o dva góly. Na začiatku 27. minúty takmer znížil Ulrych. Po jeho strele zazvonila horná žrď. Na ľade sa viac bojovalo ako hralo. Popradčanom sa nedarilo podľa ich predstáv. K zníženiu  bol  pred druhou prestávkou blízko Zagrapan, ale proti bola konštrukcia bránky. Z následnej dorážky Takáč prestrelil odkrytú časť bránky.

Tretí gól našich farieb priniesla 49. minúta. V oslabení unikol Sukeľ a Vošvrda kapituloval tretíkrát. Pre Poprad to bol smolný moment, pretože sa zranil brankár Tomáš Vošvrda, ktorého v plnej rýchlosti nechtiac trafil do hlavy nohami jeho spoluhráč. Do bránky sa po príchode pod Tatry po prvý raz postavil Nechvátal. Romančík v bránke hostí naďalej čaroval. Do siete neprešla ani Kozákovka delovka, fantastický zákrok vytiahol i proti zakončeniu Zagrapana. Domáci sa dočkali na začiatku 53. minúty. Romančik odohral puk rovno pred Handlovského, pre ktorého to bol prvý gól sezóny. Následne opečiatkoval žrď Svitana. Tri minúty pred koncom si "kamzíci" vzali oddychový čas a skúsili hru v šestici. Tá sa im vyplatila 41 sekúnd pred záverečným klaksónom. Odrazený puk pretlačil za bránkovú čiaru Preisinger. Tento gól ale už nezmenil naše víťazstvo.

Prvýkrát v sezóne sme tak mohli osláviť víťazstvo na súperovom ľade. Tri body v tabuľke nás zároveň odlepili od jej dna.

V nedeľu privítame v „Kôlničke“ Detvu.

Mikuláš DO TOHO!!!

21.kolo

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš                                                2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 53. Handlovský (Vandas, Preisinger), 60. Preisinger (Kozák, Vandas) - 10. L. Lunter (Vybíral, Kurali), 24. Piatka (Kriška, Petran) PP, 49. Sukeľ (Kurali) OS

Strely: 42:21 (14:6, 14:11, 14:3)