Máme skalp majstra.

pridané: 21.01.2019

V 45.kole na Spiši rozhodla druhá tretina.

Prvá tretina priniesla málo vzruchu pred bránkami jedného či druhého mužstva. Aj keď mali obidva mužstvá výhodu dvoch presilových hier, skóre sa nemenilo. A to napriek tomu, že dobré šance si vypracovali hosťujúci Higgs či Gabor a na našej strane Robo Huna.

To čo divákom chýbalo v úvodnej tretine, góly, tak tie mohli vzhliadnuť v tej prostrednej. Roztrhlo sa doslova vrece s gólmi. A na radosť divákov, góly padali do bránky novej ruskej akvizície majstra. Už po štyridsiatich šiestych sekundách sa presadil Kriška, keď dorazil svoju vlastnú strelu. V 25.minúte sa presadil Rišo Huna a A o minútu na to sme už viedli o tri góly, keď sa presadil Matej Bača strelou z ľavej strany a na našej striedačke zavládla eufória. Potom sme mohli vzhliadnuť dve vylúčenia na súperovej strane a rovnako tak aj vylúčenie Mareka Urama. Góly však prišli až potom. V 33.minúte sa v hre štyroch proti štyrom presadil Varga, aby následne  v 35.minúte v presilovke nechytateľne zakončil z ľavého kruhu Nemec. Gólovo uzavrel tretinu v 37.minúte Faille, ktorý ukážkovo trafil ľavý horný roh Kislitsynovej bránky. Smútiť sme ale nemuseli, veď sme predsa viedli o štyri góly.

V tretej tretine sme sa hlavne snažili udržať vysoko priaznivý výsledok pre naše farby čo najdlhšie. V 48.minúte ale prišlo vylúčenie Kuraliho a Faille v presilovke pridal druhý gól hostí. V 53.minúte pridal tento hráč aj svoj tretí gól v zápase a dostal našich chlapcov pod mierny psychický tlak. Viac sa už ale hosťom nepodarilo, aj keď skúsili dokonca power play, a tak sme si pripísali na konto veľmi cenné tri body.

Najbližšie sa predstavíme vo štvrtok 24.1. na Spiši proti Zvolenu.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

45.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Banská Bystrica                        5:3 (0:0, 5:1, 0:2)

Góly: 21. Kriška (Kurali), 25. Richard Huna (Kriška, Lenďák), 26. M. Bača (Fereta, Nádašdi), 33. R. Varga, 35. J. Nemec (A. Tamáši, Nádašdi)

Strely: 27:29