Máme tri body + VIDEO

pridané: 14.01.2019

V dôležitom zápase so Žilinou sme bodovali naplno.

Zápas sme začali výborne. Už v druhej minúte Kriška prekonal Mikoláška, keď puku za jeho chrbát dopomohol jeho vlastný spoluhráč. Hrali sme veľmi aktívne, boli sme jasne lepším mužstvom a to prinieslo ovocie v 11.minúte. Rišo Huna, ktorý naskočil na ľad z trestnej lavice zachytil puk a prečíslenie dvoch proti jednému s Uhríkom skončilo druhým gólom v zápase. Potom sme ubránili presilovku súpera, aby sme hneď v nasledovných minútach ukázali, ako sa to má robiť. Po krásnej kombinácii zasunul puk do siete Kubo Sukeľ, keď mu puk ako na podnose ponúkol Tamáši. Perfektnú prvú tretinu, keď sme mali aj ďalšie šance na skórovanie, sme tak vyhrali 3:0.

Druhá tretina priniesla rozháraný hokej. Naši chlapci sa museli brániť až trom oslabeniam v krátkom časovom úseku od 29.minúty. Našťastie, sme tieto oslabenia ustáli a nedovolili sme súperovi znížiť stav stretnutia.  Naopak, Tamáši mal veľkú šancu na navýšenie skóre, svoj únik ale v jednom z oslabení nepretavil na gól. Po druhej tretine tak bol stav stretnutia stále 3:0.

Tretia tretina priniesla vo svojej prvej polovici tri vylúčenia na strane hostí. Naši chlapci ale tieto početné výhody nezahrali dobre a nedokázali sa usadiť v útočnom pásme a navýšiť svoje vedenie. Následne prišli dve oslabenia na našej strane a hostia sa začali čoraz viac tlačiť pred Hollého. Ich snaha znížiť, však stroskotala na našom brankárovi, či obrancoch, ktorý dobre blokovali strely a pomáhali tak nášmu brankárovi udržať si čo najdlhšie čistý štít. Zápas sa uzavrel v 57.minúte, keď sa v presilovke presadil svojim typickým spôsobom, strelou švihom, Robo Huna a strelil náš štvrtý gól v zápase, čo definitívne zlomilo hostí. Dôležitý, tzv. šesť bodový zápas sme tak zvládli, a do tabuľky si pripísali dôležité body v stíhačke za predkolom play off.

V utorok na Spiši nastúpime proti Popradu.

42.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MšHK Žilina                       4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 2. Kriška (Huna Ro., Nemec), 11. Uhrík (Huna Ri., Piatka), 17. Sukeľ (Tamáši, Uram), 57. Huna Ro. (Huna Ri., Nemec)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Kislitsyn) – Kurali, Nemec, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Fereta – Kriška, Huna Ri., Huna Ró. – Uram, Tamáši, Varga – Števuliak, Piatka, Sukeľ – Žiak, Uhrík

MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Turian, Piegl, Matejka, Dubeň, Bagin, Hudec – Hvila, Jenčík, Huna – Rehák, Surovka, Milý – Barta, Podešva, Beránek – Mendrej, Hrazdíra, Ondruš

Rozhodcovia: Štefik, Kalina – Stanzel, Gajan – Findura