Víťazstvo v Nových Zámkoch

pridané: 11.01.2019

Konečne sme to zlomili, a ukončili sériu prehier o gól!

V Nových zámkoch sme ale nezačali vôbec dobre. V osemnástej sekunde sme sa už museli brániť presilovej hre súpera. Tú sme ustáli, domáci sa však dostali do tempa a úvod jasne patril im. V 5.minúte diváci videli prvý gól , keď domáci Ručkay otvoril skóre zápasu a prekonal Hollého. V 15.minúte však prišli naše chvíle. Najprv v dvojnásobnej presilovke po krásnej kombinácii Krišku, Urama a Roba Hunu presadil posledne menovaný do prázdnej bránky a vyrovnal, aby v pokračujúcej presilovke o jedného hráča sám, nestarnúci matador, poslal naše farby do vedenia, keď zasunul puk za bezmocného domáceho brankára opäť do odkrytej bránky. To bolo z úvodnej tretiny všetko a naši chlapci tak boli výsledkovo na koni.

Druhá tretina bola dosť rozháraná s veľa nepresnosťami. V 25.minúte sme dostali možnosť zahrať si presilovku. Na skóre to ale nič nezmenilo. V 27.minúte mali domáci možnosť takej istej výhody, dokonca až štvorminútovej, ale ani tá nič na stave nezmenila a tak sme v druhej tretine gólové korenie nemali možnosť vzhliadnuť.

Gólové vrece sa roztrhlo v tretine tretej. Najprv tesne po buly vykorčuľoval Lukáš Žiak od pravého mantinelu viac na os ihriska a strelou švihom do horného rožku bránky prekonal Košarišťana. Následne sme ustáli presilovku súpera, aby sa v 50.minúte rútili dvaja naši na brankára. Piatka bol síce faulovaný, dokázal však futbalovo posunúť puk na Vargu, a ten v samostatnom úniku prekonal po piatykrát domáceho gólmana. Náš gólový účet uzavrel Lištiak v 57.minúte, keď krásne tečoval tesne pred brankárom strieľanú prihrávku od mantinelu od Žiaka. V závere sme mohli vidieť ešte strkanicu medzi viacerými hráčmi na ľade.  Najaktívnejší, domáci Novák si nakoniec spolu so Števuliakom išli dať do šatne sprchu ako prvý, aby sekundu pred koncom, v presilovke, domáci Jurík doklepol strelu od modrej, ktorú Hollý len vyrazil, do siete a uzavrel tak stav stretnutia na 2:5 v náš prospech.

V nedeľu hráme dôležitý zápas na Spiši proti Žiline, a tak vás srdečne naň pozývame. Vypravený bude aj autobus, tak neváhajte a príďte povzbudiť našich chlapcov! Za dnešný, skoro bezchybný výkon, si to zaslúžia.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

41.kolo

MHC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš             2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Góly: 5. H. Ručkay (Dundáček, Zbořil), 60. J. Jurík (Ordzovenský, H. Ručkay) resp. 15. Rób. Huna (Uram, Kriška), 15. Uram (J. Sukeľ, Tamáši), 45. Žiak (Uhrík), 50. R. Varga (Piatka, Mezovský), 57. Lištiak (Žiak, Uhrík)

Strely: 29:22 (8:5, 13:8, 8:4)