Gólová prestrelka.

pridané: 08.01.2019

V Budapešti sa roztrhlo gólové vrece. Hattrick Urama.

V Budapešti sme začali zle. Už v druhej minúte sme inkasovali. Potom prišla séria vylúčení. My sme sa museli brániť dvom oslabeniam, ktoré sme vydržali bez inkasovaného gólu a následne sme udreli. V 15.minúte Marek Uram strelil po Vargovej nahrávke svoj prvý gól v zápase a vyrovnal stav stretnutia. Potom sme do knca tretiny ešte videli po jednom vylúčení na každej strane, ale bez gólového efektu, a tak po prvej tretine bolo vyrovnané.

Druhá tretina bola na začiatku z nášho pohľadu lepšia. Zatlačili sme súpera, ale nevyťažili sme z toho žiadny gól. Studená sprcha prišla v 27.minúte, keď Tomáš Klempa v rozmedzí pár sekúnd strelil dva góly a súper nám odskočil na rozdiel dvoch gólov. V 34.minúte Varga strelil svoj prvý gól v našom drese, avšak v 36.minúte pridali domáci štvrtý gól, aby naň o pár sekúnd odpovedal Marek Uram. V tejto minúte to ale ešte nebolo všetko. Na konci 36.minúty v oslabení pridali domáci piaty gól zápasu. Na konci tejto bláznivej druhej tretiny tak svietilo na obrazovke skóre 5:3 pre domácich.

Tretiu tretinu sme tentokrát začali lepšie my, a už po štyridsiatych sekundách Marek Uram zavŕšil svoj hattrick. A keď v 43.minúte Richard Huna vyrovnal stav stretnutia, zdalo sa, že naši chlapci otočia zápas vo svoj prospech. Ubránili aj ďalšiu presilovku súpera, ale domáci predsa pridali ďalší gól. V 51.minúte sa trafil domáci Bodó a na tento gól už napriek veľkej snahe naši chlapci nedokázali odpovedať.

V piatok cestujeme do Nových Zámkov a v nedeľu sa predstavíme na Spiši proti Žiline. Na tento nedeľný zápas opäť organizujeme autobus.

49.kolo

MAC Budapešť – MHK 32 Liptovský Mikuláš       6:5 (1:1, 4:2, 1:2)

Góly: 2. J. Dudás (Dansereau, Negrin), 27. T. Klempa (Negrin, J. Dudás), 27. T. Klempa (J. Dudás), 36. C. Bodó (C. Langkow, Burt), 36. Macaulay (T. Klempa, J. Brown), 51. C. Bodó (J. Dudás, B. Orban) resp. 15. Uram (R. Varga), 34. R. Varga (M. Bača), 36. Uram (M. Bača), 41. Uram (Kriška), 43. Richard Huna (Róbert Huna)

Strely: 28:29