HC 19 Humenné
HC Košice
HC MIKRON Nové Zámky
HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK DUKLA Trenčín
HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

Posila do útočných radov

pridané: 02.01.2019

Do nového roka vstupujeme s posilou do nášho útoku.

Do nášho tímu prichádza útočník, Róbert Varga.

Robo sa narodil 3.4.1995 a momentálne má 23 rokov. Je odchovancom Bratislavského mužstva z Ružinova. Pridá sa tak ďalším dvom Bratislavským hráčom v našom drese.

Meria 180 centimerov a váži 82 kíl. Keďže však máme za sebou vianočné sviatky, trénerský tím si tento údaj prekontroluje. Robo hráva na pozícii krídla. V tejto sezóne stihol pôsobiť v Banskej Bystrici. V 37 zápasoch si pripísal 9 bodov (3+6) a +4 body. Na trestnej lavici si odsedel 42 trestných minút. Vo svojej doterajšej kariére hral v mládežníckych kategóriách okrem Ružinova i v Trnave a vo Fínsku. Medzi seniormi odohral dve sezóny za Martin a minulú sezónu strávil v Nových Zámkoch. V roku 2013 reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov.

Róbert Varga: „Môjmu príchodu do Mikuláša predchádzalo rozviazanie zmluvy s Bystricou. Môj príchod na Liptov sme okrajovo riešili už cez leto, vtedy som sa ale rozhodol, ako som sa rozhodol. Teraz na to už nemyslím. Kontaktoval som trénera Tomka, ktorý mi povedal, že ma rád prijme v šatni, a že mám prísť. Poznám sa aj s Jurajom Halajom, ktorý ma trénoval v Martine. Verím, že dostanem dostatok priestoru na ľade, a že pomôžem mužstvu v napredovaní a v dosahovaní víťazstiev. V šatni som našiel super kolektív, aj dnes, po mojom príchode bolo v šatni veselo, čo ma teší. Poznám sa s Alexom Tamášim, Mišom Uhríkom či Samom Feretom, takže mám tu aj pár osobných známych. Ako som však povedal, vidno, že ide o rodinný klub a všetci chlapci v šatni sú milí a podporujú sa navzájom. To je v kolektíve veľmi dôležité. Sviatky som trávil doma, v Bratislave. Následne som sa presunul sem na Liptov a hlásil sa na úvodnom novoročnom tréningu. Privítalo ma nádherné počasie, takéto moc v Bratislave nemáme. Okolie zimáku a aj mesto vyzerajú pekne, takže aj to mimohokejové prostredie je nádherné. Verím teda, že zapadnem aj ja do tejto super atmosféry a budem podávať kvalitné výkony.“

Robo, veríme teda, že v našom drese nájdeš hernú a psychickú pohodu a budeš napredovať spoločne s celým tímom. Držíme ti všetci palce.

 

„EŠKA“ DO TOHO

 

 

Tomáš Paprčka