Neúspech v Detve.

pridané: 30.12.2018

Posledný zápas v kalendárnom roku nám nevyšiel podľa predstáv.

Nezačali sme vôbec zle. Náš pohyb bol dobrý a domáci s ním mali problémy. Po veľkej chybe v rozohrávke domácich  v 4.minúte zachytil Martin Kriška puk poslal ho pred bránku, kde si nakorčuľoval Robo Huna a blafákom pomedzi nohy otvoril skóre zápasu. Potom prišli vylúčenia na jednej aj druhej strane, skóre sa už ale nemenilo.

Zmenilo sa ale po krátkej chvíli v druhej tretine. Doznievajúca presilovka domácich priniesla úspech a vyrovnanie z hokejky jedného z legionárov v domácom drese, po tvrdej strele od modrej čiary. Domáci v polovici zápasu otočili stav stretnutia, keď český legionár Král presne namieril svoju strelu k pravej tyčke Kislitsynovej bránky. Potom diváci ešte videli po jednej presilovke na oboch stranách a zaznela už len siréna označujúca koniec druhej časti hry.

Tretiu tretinu začali lepšie domáci, keď Betker v 44.minúte pridal svoj druhý gól v zápase po dorážke z tesnej blízkosti. Našim sa o minútu podarilo znížiť stav stretnutia, keď Nádašdi po krásnom slalome pomedzi protihráčov sa dostal až k domácemu brankárovi a poslal puk do siete. Našim sa už ale nepodarilo vyrovnať, aj keď si v presilovke v 57.minúte dokázali vypracovať šance. Ščurko potom uzavrel skóre zápasu strelou do prázdnej bránky desať sekúnd pred koncom.

Naši chlapci sa najbližšie predstavia v piatok, 4.1.2019, na Spiši proti Budapešti.

37.kolo

HC Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš                            4:2 (0:1,2:0,2:1)

Góly: 21. Betker (Chovan Mar., Ščurko), 30. Král (Hodgson, Fekiač V.), 44. Betker (Král, Gašpar), 60. Ščurko (Puliš) – 4. Huna Rób., 45. Nádašdi (Kriška)

Strely: 20:27 (10:5,3:12,7:10)