Dobrý výkon, nula bodov. + Video

pridané: 23.12.2018

V 34.kole sme podľahli na Spiši majstrovskej Banskej Bystrici najtesnejším rozdielom.

Začali sme veľmi dobre a naši hráči boli prvú polovicu tretiny na koni. Dobré korčuľovanie a organizovaná hra, aktívne napádanie rozohrávky robila súperovi problémy a z nich vyplynuli aj vylúčenia. V 6. A 10.minúte si hráči hostí posedeli na lavici hanby, „EŠKA“ napriek tomu nedokázala otvoriť skóre. To sa podarilo až v 15.minúte Robovi Hunovi, ktorý v prečíslení dvoch proti jednému zobral zodpovednosť na seba a trafil krásne popri lapačke brankára Baroša do siete. Následne o minútu na to sme ustáli oslabenie pri vylúčení Baču, a do kabín sme tak odchádzali so zaslúžením vedením o jeden gól.

Hostia od začiatku druhej tretiny začali lepšie korčuľovať a našich hráčov často dostali pod tlak vo vlastnej tretine. V 25.minúte vyrovnal Marshall a v tej chvíli sa rozsypalo vrece s gólmi. O malú chílu poslal „EŠKU“ opäť do vedenia Piatka, aby v 28.minúte opäť Marshall vyrovnal skóre. Bystrica dokonala obrat v 31.minúte, keď Matoušek v presilovke z bezprostrednej blízkosti našej bránky poslal puk za Kislitsyna. Potom tempo hry trošku upadlo a šance sa už nerodili tak ľahko. Predsalen sa však našli pootvorené dvierka v obrane Bystrice. Najprv Robo huna nepremenil svoj nájazd aby o pár minút nato Tamáši nepochodil strelou spomedzi kruhov, keď zachytil rozohrávku hostí. Po dvoch tretinách preto vyhrávali hostia.

Hostia mohli svoje vedenie navýšiť v 42.minúte, Česík ale svoj nájazd nepremenil. To, čo sa nepodarilo jemu, to uskutočnil Faille v 49.minúte, keď nekrytý zvyšoval vedenie hostí po dorážke. Nezlomilo nás to, za čo patrí česť našim hráčom. Snažili sa znížiť vedenie hostí a to sa nám aj podarilo, keď  v 53.minúte Števuliak znížil po Uramovej nahrávke spoza bránky. Napriek sľubným šanciam už orana hostí nepovolila. Nepomohla ani hra bez brankára, pri ktorej sme mali šance, ale obetavosť hostí už nedovolila vyrovnať našim farbám. Opäť tak odchádzame z ľadu po najtesnejšej prehre.

Teraz nás čakajú najkrajšie sviatky v roku, oddýchneme si, načerpáme nové, hlavne psychické sily  a v piatok 28.12. o 17:00 privítame na Spiši Trenčín.

Všetkým našim verným fanúšikom prajeme pokojné prežitie vianočných sviatkov  v kruhu svojich rodín a najbližších.

 

„EŠKA“ DO TOHO!!!

 

Tipsport liga

34.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 05 Banská Bystrica                  

3:4 (1:0,1:3,1:1)

Góly: 15. Ró. Huna (Kriška), 26. Piatka (Lenďák), 53. Števuliak (Uram) – 25. Marshall (Southorn, Varga), 28. Marshall (Faille, Southorn), 31. Matoušek (Sloboda, Sýkora), 49. Asselin (Faille, Bartánus)

 

Strely: 26:33

Tresty: 3:3

Presilovky: 0:1

Oslabenia: 0:0

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Fereta, Suchý, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec, Vybiral – Ri. Huna, Ró. Huna, Kriška – Sukeľ, Tamáši, Uram – Lištiak, Piatka, Števuliak – Oško, Uhrík, Žiak

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Southorn, Marshall, Nemčík, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Sojka – Asselin, Faille, Bartánus – Sýkora, Zigo, Matoušek – Gabor, Češík, Kabáč – Lunter, Varga, Török

 

Rozhodca: Baluška, Fridrich – Durmis, Šoltés – Findura

 

 

Tomáš Paprčka

Pred zápasom 49.kola

14.02.2020: Dnes naši chlapci nastúpia proti Detve.

celý článok

Domáce víťazstvo

14.02.2020: ​S Detvou sme dokázali na domácom ľade vyhrať za tri body.

celý článok

Rozhodli presilové hry súpera

13.02.2020: Výsledok je pre nás krutý.

celý článok

Na Michalovce zadarmo

12.02.2020: Aký program nás čaká do konca základnej časti?

celý článok

Pred zápasom 48.kola

12.02.2020: ​Dnes naši chlapci zohrajú zápas so Zvolenom.

celý článok