Úspech na Spiši s Detvou

pridané: 26.11.2018

„Domáci“ zápas proti Detve sme zvládli.

V súboji tabuľkových susedov bolo od začiatku zápasu na oboch stranách veľa nepresností, brankári mali len minimum práce. Viac gólových šancí si však vypracovali hostia a do vedenia sa dostali v 16.minúte gólom Kukleva strelou od modrej čiary.

Druhá tretina bola najbohačia na góly. Za domácich najskôr vyrovnal hneď v 21. minúte Mezovský, v ďalšom priebehu využili presilové hry postupne Kriška a Róbert Huna. V drese Detvy skórovali Valent s Murčekom a po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 3:3.

Po opatrnom začiatku záverečnej časti hry sa do vedenia dostal Liptovský Mikuláš, keď už tretí gól domácich v početnej výhode strelil v 47.minúte Suchý. O niekoľko sekúnd zvýšil na 5:3 Števuliak. Hosťom sa síce podarilo znížiť v 51.minúte presným zásahom Gašpara, no Liptáci si napokon najtesnejšie vedenie udržali až do konca.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

26.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 05 Detva                                   5:4 (0:1,3:2,2:1)

Góly: 21. Mezovský (Vybiral), 25. Kriška (Suchý, Kurali), 39. Huna Rób. (Nádašdi, Kriška), 47. Suchý (Heikkilä), 47. Števuliak (Tamáši) – 16. Kuklev (Chovan Mat., Žilka), 23. Valent (Chovan Mar., Kuklev), 31. Murček (Puliš), 51. Gašpar (Ďaloga, Fekiač V.)

Strely: 23:25