Liptáci zmietli nováčika! + VIDEO

pridané: 20.11.2015

Liptáci jasne porazili nováčika z Nových Zámkov. Strelili šesť gólov a v zápase dominovali.

Liptáci naskočili do zápasu s chuťou. Boli aktívni a puk svojmu súperovi moc nepožičiavali, no do vedenia šli hostia. Z prvej vážnejšej strely na Dovinovu bránku bol úvodný gól. Fábry sa rozkorčuľoval, vošiel do pásma a spomedzi kruhov švihom prekonal Dovinu. Liptákov to nerozhodilo. Hrali stále aktívne a o dve minúty bolo vyrovnané. Laco potiahol puk do pásma po pravej strane, natlačil sa viac na os a švihom prestrelil Chovana ponad pravý betón. Liptáci naďalej búšili do súpera. Vedúci gól strelil Lichanec v dvanástej minúte. Sám, pred bránkou po Bartíkovej nahrávke od zadného mantinelu, poslal puk medzi nohy Chovana. Hostia nedokázali do konca prvej tretiny nič vymyslieť ani v dvoch presilovkách, a tak domáci šli do kabín veselší.

Diváci sa nestačili v druhej tretine ani usadiť a domáci už viedli o dva góly. V presilovej hre Lichanec pred bránkou dorazil Uramovu strieľanú nahrávku od pravého mantinelu, za chrbát brankára. V 30. minúte nebezpečnú strelu hostí pokryl Dovina. V 32. minúte už bol rozdiel v skóre o tri góly. Liptáci využili ďalšiu presilovku, keď Jabrocký dorazil puk do siete po Bartíkovej strele. O ďalšiu minútu domáci pridali piaty gól. Obranca hostí stratil na útočnej modrej puk a Piatka s Gápom sa sami rútili na Chovana. Gápa to nakoniec zobral na svoje plecia a blafákom pomedzi nohy prekonal Chovana. Hosťujúci tréner si zobral po tomto góle time out. Liptákom tento moment uškodil. Iniciatívu prebrali hostia, pritlačili domácich. O minútu po Gápovom góle znížili gólové manko. Gula po peknej nahrávke cez pásmo z prvej prestrelil Dovinu. Hosťom narástli krídla a naďalej boli aktívnejší. V 37. minúte hostia v presilovke znížili dokonca na rozdiel dvoch gólov. Chovan od modrej, v presilovke, prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Domáci boli zjavne zaskočení a prestávka im padla veľmi vhod.

Po prestávke mali domáci hneď na začiatku záverečnej tretiny šancu. Jabrocký s Cibuľom ale nevyriešili dobre situáciu dvaja na jedného. Hra sa odohrávala v tejto fáze hry zväčša v strednej tretine. V 46. minúte dostali Liptáci možnosť zahrať si ďalšiu presilovku a Bartík, pri signalizovanom vylúčení, keď Liptáci hrali šiesti, prekonal po peknej nahrávke z pravého rohu do prázdnej brány šiestykrát Chovana. Hra sa potom už zväčša odohrávala mimo nebezpečných zón. Liptáci si v dnešnom zápase svoju výhru zaslúžili. Zápas v dobrej atmosfére, ktorú vytvorili domáci fanúšikovia sa divákom musel páčiť.

Po zaváhaní Bardejova sme sa po dnešnom dni stali novými lídrami prvej ligy. Veríme, že nám to čo najdlhšie vydrží.

Ivan Droppa: ,,Sme veľmi radi, že sme dokázali pred skvelou návštevou poraziť nášho tabuľkového suseda a odskočiť mu v tabuľke. Chlapci plnili asi päťdesiat minút to, čo sme od nich chceli, s výnimkou asi desiatich minút od stavu 5:1, keď sme súperovi dovolili presadiť sa. Zápas sme mali pod kontrolou a zaslúžene sme dnes vyhrali."

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Mikron Nové Zámky      6:3 (2:1,3:2,1:0)

Góly: 7. Laco (Lichanec), 12. Lichanec (Bartík, Oško P.) , 22. Lichanec (Uram) PP, 32. Jabrocký (Bartík, Cibuľa) PP, 33. Gápa(Piatka, Laco), 47. Bartík (Cibuľa, Uram) PP resp. 5. Fábry (Sucharda), 34. Gula (Mamonovs, Bašič), 37. Chovan (Svoboda, Bašič) PP

Strely: 44:29