Víťazstvo nad lídrom! + VIDEO + FOTO

pridané: 21.11.2018

V rámci 24.kola sme na Žilinskom zimnom štadióne hostili lídra zo Zvolena.

Nakoľko sme nemohli zápas odohrať v našom prechodnom domove v Spišskej Novej Vsi pre kultúrne podujatie, ktoré sa tam konalo, sme našli „domovský“ ľad v Žiline.

V prvej tretine sme položili základ nášho víťazstva. Skrz našej nedisciplinovanosti sme až štyrikrát sedeli na trestnej ľavici. Veľkou bojovnosťou  sme ale tento nerovnovážny stav vydržali bez inkasovaného gólu, čo našich chlapcov do ďalšieho priebehu nabudilo. Keďže ani naša presilovka v polovici tretiny nepriniesla úspech, v prvej tretine gól nepadol.

Druhá tretina už mala svižnejšie tempo. Favorizovaný hostia boli častejšie na puku, naši chlapci ich ale nepúšťali do vyložených šancí. Dobrým korčuľovaním a umnou hrou, organizovanou hrou, držali súperových hráčov pri mantineloch. Vykryli stredné pásmo a tak Zvolenčania mali sťažený prechod do nášho obranného pásma. Naopak, naši chlapci dobre vyrážali po získaní puku do protiútokov, a tým spôsobovali pred Skapsim neraz krušné chvíle. V druhej polovici tretiny sme mali dve presilovky, gól ale padol až v 38.minúte. Richard Huna pekne potiahol puk až za bránku hostí, odtiaľ ho prihral pred bránku svojmu bratovi, a ten ho popri pravej tyčke brankára Skapsiho poslal do siete napriek tomu, že bol tiesnený hosťujúcim obrancom. Po druhej dvadsaťminútovke sme tak viedli 1:0.

Na začiatku tretej tretiny sme dostali opäť výhodu presilovky. Táto výhoda zostala nevyužitá. Naopak. Hostia, ktorí sa viac a viac tlačili do zakončenia, sa dočkali v 46.minúte. Zuzin vystrelil tvrdú strelu z pravej strany, ktorú Hollý iba vyrazil betónom, bohužiaľ, priamo pred Kytnára, a ten z bezprostrednej blízkosti dorazil puk za nášho brankára. Hostia sa po vyrovnávajúcom góle snažili o strelenie aj ďalšieho. Dokázali zatlačiť našich chlapcov do obrannej tretiny. Bojovnosťou sme však dokázali všetky ataky ustáť. Chlapcov podporil v bránke svojimi zákrokmi samozrejme aj Juraj Hollý, a tak bol stav nerozhodný 1:1. To sa ale zmenilo v 24.minúte. Bratia Hunovci v presilovej hre rýchlo potiahli puk do tretiny, Róbert ho priťukol nakorčuľovanému Richardovi, a ten nechytateľne švihom z ľavého kruhu trafil šibenicu Skapskeho bránky. Horúce chvíle pre nás nastali v 56.minúte, keď sme zle striedali a hostia hrali presilovku. Opäť, s veľkou bojovnosťou a snahou, sme nedovolili hosťom vyrovnať. Nebezpečenstvo sa ale neskončilo. Hostia následne dve minúty pred koncom stretnutia odvolali brankára a hrali power play. Gól už ale nedokázali streliť, a tak sme si pripísali proti lídrovi tabuľky víťazstvo.

Chlapci v tomto zápase dokázali, že hrať vieme aj proti prvému mužstvu tabuľky a dokážeme s ním zvíťaziť.

V piatok cestujeme do Trenčína.

Všetkých divákov a fanúšikov Liptovskomikulášskeho hokeja, našej „EŠKY“, nášho klubu, chceme srdečne pozvať na dôležitý nedeľný zápas v Spišskej proti Detve. Ide o šesťbodový zápas a chlapci budú potrebovať cítiť na ľade Vašu podporu.

24.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HKm Zvolen                       2:1 (0:0,1:0,1:1)

Góly: 38. Rób. Huna (Rich. Huna, Kriška), 51. Rich. Huna (Rób. Huna, Suchý) PP – 46. Kytnár (Zuzin, Chovan)

Strely: 34:41 (10:15,15:9,9:16)

Tresty: 5:5 + Vandane  (ZV) 10min OT NEŠP

Presilovky: 1:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: J. Hollý (Kislitsyn) – Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, J. Nemec, Košecký, M. Bača, Fereta – Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška – Vybíral, Tamáši, Uram – Lištiak, Piatka, Heikkilä – Oško, Uhrík, Žiak

HKm Zvolen: Skapski (Tomek) – Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Lušňák, Šišovský – Chovan, Kytnár, Zuzin – S. Petráš, Holovič, Marcinek

Rozhodca: Vladimír Snášel, Dániel Soós – Rastislav Gajan st., Botond Pálkövi