Prehra s Košicami. + FOTO

pridané: 17.11.2018

V 22.kole sme neuspeli proti železiarom z Košíc.

Aktívnejšie začali hostia. Boli to oni, kto si zahral prvú presilovku v zápase, paradoxne, gól strelili až v polovici tretiny vo vlastnej oslabovej hre. Naši chlapci po strate puku v útočnom pásme si nepostrážili Ladislava Nagyho a ten strelou spoza hráča otvoril skóre zápasu. Druhý gól zápasu padol opäť do našej siete. Kafka dokázal z bezprostrednej blízkosti na dvakrát prekonať nášho brankára. Viac sa toho neudialo v prvej tretine a hostia tak viedli o dva góly.

Druhú tretinu sme začali lepšie. V 26.minúte prišiel kontaktný gól. Marek Uram pri pravom mantineli počkal na vhodný okamih, kedy si Nádašdi nakorčuľuje a následne mu poslal prihrávku medzi kruhy. Tomáš už s pukom vedel, čo má robiť a krásnou strelou ponad ľavé rameno Habala poslal puk do siete. Z tohto kontaktného gólu sme sa však dlho netešili. Už o pár desiatok sekúnd Netík z ľavej strany prestrelil Kyslitsyna a prinavrátil Košiciam dvojgólové vedenie. V 29.minúte najskôr Hollý, ktorý nahradil Kislitsyna, chytil tvrdú strelu Netíka z prvej z medzikruhov, osamotený Suja však následne poľahky dopravil puk do siete. V polovici zápasu sme mohli v presilovke znížiť, dve obrovské šance Urama a Krišku zostali nevyužité. Hostia nás teda potrestali do konca tretiny ešte raz. Haščák po nedorozumení za našou bránkou poľahky dopravil puk do siete a po druhej tretine tak viedli Košice 5:1.

V tretej tretine sme videli už len dva góly. V 44.minúte strelil Haščák z medzikružia svoj druhý gól v zápase a skóre uzavrel v 49.minúte Pulli, keď prekonal peknou strelou švihom z ľavého kruhu Hollého. „EŠKA“ si tak v tomto zápase body do tabuľky nepripísala. Hlavne v defenzíve sme urobili veľa chýb, ktoré skúsení hráči hostí trestali.

V nedeľu sa predstavíme na ľade Banskej Bystrice. Myslite na nás a držte nám palce.

22.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice               1:7 (0:2,1:3,0:2)

Góly: 26. Nádašdi (Uram) – 9. Nagy (Šedivý, Brophey), 17. Kafka (Netík, Suja), 26. Netík (Kafka, Suja), 29. Suja (Netík, Kafka), 34. Haščák (Nagy), 44. Haščák (Nagy), 49. Pulli (Žitný)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (27.Hollý) – Kurali, Suchý, Nemec, Horváth, Nádašdi, Bača, Mezovský, Fereta – Kriška, Huna Rich., Huna Rób. – Uram, Oško, Sukeľ – Števuliak, Tamáši, Vybíral – Lištiak, Uhrík, Piatka

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Petráš, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilár, Galamboš, Šoltés – Žitný, Krajňák, Klíma

Rozhodcovia: Kalina, Rencz – Stanzel, Árkovics