HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Zo Spiša si vezieme všetky body!!!

pridané: 19.11.2015

Spišiakov sme porazili aj  v druhom sezónnom zápase. Tento krát na ich ľade.

Liptáci od úvodného vhadzovania dávali najavo, že prišli vydolovať zo Spiša body do tabuľky. Už v 7. minúte po rýchlej kombinácii strelil Jabrocký otvárací gól. Domáci však po 37 sekundách odpovedali vyrovnávajúcim gólom, keď svoj prvý prvoligový gól strelil junior Zwick. Hra sa potom vyrovnala a viac sa bojovalo o puk ako kombinovalo. V poslednej minúte tretiny sa Smotrila dokázal presadiť a prekonal Dovinu. Dobre sa zorientoval v útočnej tretine a tak šli do šatne spokojnejší domáci.

Hostia vstúpili do druhej tretiny aktívne, so zámerom streliť vyrovnávajúci gól. Aktivita sa im vyplatila. V 23. minúte vyrovnal Cibuľa po Jabrockého nahrávke a začalo sa od začiatku. V 37. minúte Jabrocký svojím druhým zásahom poslal Liptákov do vedenia. Domáci Borároš v tej chvíli prepustil svoje miesto v bránke domácich Sedlačkovi. V druhej prestávke bol teda stav opačný, ako v tej prvej.

Domáci sa v záverečnej snažili zvrátiť stav stretnutia. Mali na to ideálne príležitosti, najprv 85 sekundovú presilovku o dvoch hráčov a potom aj vylúčenie Jabrockého na 5 minút plus do konca zápasu. Tieto presilovky im ale radosť nepriniesli. Práve naopak. V dlhej presilovke Spišiakov hostia definitívne zlomili zápas vo svoj prospech.  Piatka sa dokázal odtrhnúť od útočiacich hráčov a strelil v oslabení štvrtý gól. Hostia si už po tomto góle nedali výhru vziať a v závere zápasu ešte Bartík prikrášlil výsledok v prospech hostí.

Naše víťazstvo bolo zaslúžené. Počas zápasu sme hrali aktívnejšie, súpera sme prestrieľali a nepustili sme hráčov domácich do zakončenia. O osude zápasu rozhodla prvá formácia, ktorá zaznamenala 9 kanadských bodov. Útoku na čele s Jankom Cibuľom včerajší zápas veľmi chutil. Užili si ho. Teraz sa už sústredíme na piatkový súboj s Novými Zámkami.

 

20.kolo 1. Hokejovej ligy

HK Spišská Nová Ves – MHK 32 Liptovský Mikuláš            2:5 (2:1,0:2,0:2)

Góly: 8. Zwick (Giľák, Cvengroš), 20. Smotrila (Hrubý, Findura) PP – 7. Jabrocký (Cibuľa, Bartík), 23. Cibuľa (Jabrocký), 27. Jabrocký (Bartík, Cibuľa), 50. Piatka (Lichanec, Nádašdi) OS, 58. Bartík

Strely: 29:37

Tresty: 5:6 + Jabrocký 5+DKZ

Tréneri: Horváth – Spišák

HK Spišská Nová Ves:

Borároš (27. Sedlačko) – Gáborčík, Bdžoch, Cvengroš, Hrubý, Medvec, Osuský, M. Findura, P. Findura, Giľák, Ištocy, Koky, Lapšanský, Lesňák, Môcik, Piják, Puchovský, Smotrila.

MHK 32 Liptovský Mikuláš:

Dovina – Kadlubiak, Bartík, Cibuľa, Jabrocký, Laco, Lichanec, Lištiak, Marcinko, Piatka, Števuliak, Uram, Holiga, Krčula, Mezovský, Nádašdi, Oravec, Oško P., Gápa.

Rozhodca: Snášel – Riš, Smerek

Diváci: 420