KONEČNE!

pridané: 23.10.2018

Zlomili sme to. Prelomili sme negatívnu sériu a z Detvy sme si odviezli veľmi dôležité tri body.

Prvá tretina začala veľmi zle. Nezachytili sme úvod a domáci nás jasne prevýšili vo všetkých herných činnostiach. Zle sme korčuľovali a naša hra bola veľmi rozháraná. Výsledkom bolo, že už v 4.minúte sa presadil domáci útočník Ščurko a prehrávali sme. Následne si išiel na trestnú lavicu sadnúť Fereta, a museli sme veľmi zaťať zuby a zabojovať, aby domáci, hrajúci v laufe, neskórovali aj po druhýkrát. Domáci aj po presilovke mali tlak, už ale bez gólového efektu. V závere tretiny sme si zahrali presilovku aj my, veľa vody sme v nej ale nenamútili. Zlá prvá tretina sa tak skončila jednogólovým vedením domácich.

V šatni bola veľmi hustá atmosféra a tréner Tomko musel veru aj zvýšiť hlas. Chlapcom to však pomohlo. Do druhej tretiny sme nastúpili v lepšej koncentrácii a ukázali sme, že aj my vieme hrať hokej. Obraz hry sa zmenil. Puk bol viac na hokejkách našich chlapcov a dostavil sa aj výsledný efekt. V 26.minúte Oško vyrovnal stav stretnutia, keď pekne tečoval Kuraliho strieľanú prihrávku pomedzi betóny domáceho brankára do siete. Následne sme svoj rozlet sami priblrzdili, keď sme museli do polovice tretiny ubrániť dve presilovky súpera. Zvládli sme to ale s pokojom na našich hokejkách a nadychovali sme sa k ďalšiemu úderu. Prišla však studená sprcha. V 34.minúte, po jednom z mála zaváhaní v tejto časti hry, nám nová ruská  akvizícia Detvy, Maxim Yakutsenya, strelil druhý gól a museli sme opäť doťahovať. Vyrovnanie ale prišlo zanedlho. V presilovej hre v 35.minúte. Po peknej kombinácii, tvrdej strele a následnej dorážke Oško, svojim druhým gólom v zápase, využil po jedenástich sekundách presilovku na vyrovnávajúci gól. Viac už diváci na štadióne a pri obrazovkách v druhej tretine nevideli a stav stretnutia tak bol po štyridsiatich minútach vyrovnaný.

V tretej tretine sme pokračovali v zlepšenej hre a začali sme ju ako z partesu. Nestarnúci dlhovlasý matador, Marek Uram, v 42.minúte vymyslel filigránsku strelu spoza brániaceho hráča a z osi, z vrchu ľavého kruhu poslal naše farby do vedenia. Radosť na našej striedačke bola veľká. Museli sme sa ale sústrediť a neprestať v zlepšenom pohybe. Tréner Tomko ale všetko držal pevne v rukách a naša hra mala požadovaný smer. Hrali sme, konečne, bez vylúčení. A aj keď sme si nezahrali ani my žiadnu presilovku, daná situácia nám vyhovovala. V závere zápasu sme domácim nedovolili našou aktivitou ani hru bez brankára a tak sme sa tešili z víťazstva v dôležitom, tzv. šesťbodovom zápase.

Anton Tomko: „Konečne sme prelomili sériu prehier na súperových ihriskách. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v Detve naplno bodovať, aj keď zo začiatku prvá tretina patrila Detve. Dostávali nás pod tlak, puky od modrej čiary sa vracali za našu bránu, z toho si Detva vytvárala tlak. Ustáli sme prvú tretinu, úvodných desať minút, dostali sme len jeden gól. Od druhej tretiny sme zlepšili pohyb, boli sme aktívnejší, vytvorili sme si gólové príležitosti, ktoré ostali nevyužité. Podarilo sa nám vyrovnať, Detva opäť išla do vedenia, zase sme vyrovnali a v závere dal Marek Uram gól, po kľučke vystrelil spoza hráča, trafil to perfektne a v ďalšej časti hry sme náskok ubránili. Bol to pre nás dôležitý zápas, pretože aj keď hráme v Spišskej Novej Vsi, stále hráme vonku, je to pre nás veľmi cenné víťazstvo a tešíme sa z toho.“

Už v stredu nastúpime na zápas proti Reprezentácii do 20 rokov v Spišskej. V piatok, opäť na Spiši, privítame Budapešť.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

 

Tipsport liga

15.kolo

HC Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš                2:3 (1:0,1:2,0:1)

Góly: 4. Ščurko (Kuklev, Yakutsenya), 34. Yakutsenya (Ščurko) – 26. Oško (Kurali, Uram), 35. Oško (Heikkilä, Uram) PP, 42. Uram (Sukeľ)

 

Strely: 22:25

Tresty: 4:3

Presilovky: 0:1

Oslabenia: 0:0

 

HC 07 Detva: Riečický (Petrík) – Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Fekiač F., Sládok, Hedera, Šimon – Ščurko, Yakutsenya, Puliš – Ďaloga, Murček, Žilka – Tibenský, Valent, Král – Fekiač V., Surový

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Nádašdi, Mezovský, Fereta, Horváth, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Lištiak, Huna Rich., Huna Rób. – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Piatka – Nechaj, Uhrík, Žiak

 

Rozhodcovia: Jonák, Konc st. – Gegáň, Stanzel

Diváci: 330

Poprad víťazne

19.03.2021: ​V podtatranskom derby na liptovskom ľade boli úspešnejší hostia spod Vysokých Tatier.

celý článok

Zo Zemplína bez bodov

15.03.2021: ​V poslednom zápase hranom na ihrisku súpera v rámci základnej časti tohtoročnej edície extraligy sme nezískali ani bod.

celý článok

Bystrica vzala všetky body

12.03.2021: Prvý zo záverečných troch domácich zápasov pred koncom základnej časti vyhrali hráči spod Urpína.

celý článok