Neúspech vo Zvolene.

pridané: 19.10.2018

V krátkom slede druhý zápas so Zvolenom. Ani tentoraz sme nebodovali.

Prvá tretina nepriniesla veľkú kvalitu. Viazla kombinácia a často krát sa prerušovala hra. My sme prišli dobre takticky pripravený a domáci, čoby favorit zápasu, sa nevedeli presadiť cez pozornú defenzívu. V 15.minúte putoval na trestnú lavicu Korím, domáci však nevyužili presilovku. Naopak, v 17.minúte putoval na trestnú lavicu domáci Vandas, a my sme danú početnú výhodu dokázali využiť na otvorenie skóre. Rišo Huna potiahol puk po ľavej strane do pásma a tvrdou strelou z kruhu spoza hráča prestrelil domáceho Tomeka v bráne. V úvodnej dvadsať minútovke sme zanechali na ľade dobrý dojem.

V prvej päťminútovke druhej tretiny sme pokračovali v dobrej taktickej hre. V 27.minúte ale prišiel gól domácich, keď Vandane potiahol puk po pravej strane až do nášho pásma, naznačil strelu vylepšil si pozíciu a následne prestrelil Kislitsyna. Domáci po strelenom góle dostali krídla, zlepšili pohyb a robili našim chlapcom problémy. V 37.minúte v dostali príležitosť presilovej hry faule Baču a tú dokázali využiť na strelenie vedúceho gólu. Po Handlovského strele od modrej sa Kislitsynovi puk prešmykol a zostal stáť na bránkovej čiare. Nedôrazné bránenie znamenalo, že Vandas puk dorazil do siete. Úplná pohroma prišla šestnásť sekúnd pred koncom tretiny, keď sme na zadnom mantinely zle odohrali puk, ktorý sa dostal na hokejku Lušnáka a ten ho poslal pred bránku  Kytnárovi, a ten nikým nekrytý poslal puk do horného rohu našej bránky. Zlá druhá tretina tak skončila výsledkom 3:1 pre domácich.

Tretia tretina veľa hokejovej krásy nepriniesla. Domáci sa do útočenia moc netlačili , hrali jednoducho a naši chlapci mali problémy s prehusteným priestorom v strednom pásme. Keď sme nedokázali znížiť ani v presilových hrách, ktoré sme odohrali, nemohli sme pomýšľať na lepší výsledok. Záver zápasu už domáci nedovolili žiadnu drámu, a tak sme prehrali rozdielom dvoch gólov. O zápase rozhodla druhá tretina.

V nedeľu odohráme zápas s Trenčínom v Spišskej Novej Vsi. Príďte povzbudiť našich mladých chlapcov.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

13.kolo

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš                       3:1 (0:1,3:0,0:0)

Góly: 27. Vandane (M.Halama, Michal Chovan), 39. Vandas (Handlovský, Vandane) PP, 40. Kytnár (Lušňák) – 19. Ri.Huna (Nádašdi) PP

Strely: 29:21 (7:11,11:4,11:6)

Tresty: 3:3 + Korím (LM) 10min., Ulrych (ZV) 10min.

Presilovky: 1:1

Oslabenia: 1:1

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, M.Roman – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Lušňák, M.Halama, Šišovský – Mich.Chovan (C), Kytnár (A), Zuzin – Andrisík, S.Petráš, P.Halama (tréner A.Podkonický)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (od 40. Hollý) – Nádašdi (C), Bača, Korím, Mezovský, Kurali, Fereta, Nemec, Gregor – Lištiak, Ri.Huna, Ro.Huna – Uram (A), Oško, J.Sukeľ – Heikkila, Tamáši, Vybíral – Nechaj, Uhrík (A), Žiak (tréner – A.Tomko)

Rozhodcovia: Fridrich, Nagy – Synek, Kis-Király