Pod Pustým hradom bez bodu + FOTO

pridané: 10.10.2018

V dohrávke druhého kola boli Zvolenčania nad naše sily.

Zápas sme začali lepšie. Už v prvej minúte mal Piatka šancu, ale vysoký puk nedostal do bránky. Zvolen mal šancu paradoxne v oslabení. Po prihrávke Zuzina od zadného mantinelu zakončoval Petráš, Kislitsyn bol na mieste. Nepokoril ho potom ani z dvoch metrov voľný Charnaok. Následne mali dobrú šancu Žiak s Piatkom. Diváci videli gól až v sedemnástej minúte. Po perfektnej prihrávke Chovana poslal puk z uhla do odkrytej bránky Peter Zuzin. Chlapci si nepokryli hráča pri súperovej rotácii v našom pásme a tak sme inkasovali.

Aj vstup do druhého dejstva sme mali lepší. V tutovke sa ocitol Róbert Huna, z troch metrov strieľa do vinkla, ale tentoraz úradovala dobrá lapačka gólmana HKM. Zvolenčania mali prevahu, no nepretavili ju do gólu. Avšak, po strele Richarda Hunu sa puk dostal pred Piatku a ten ho poslal do odkrytej svätyne Skapskiho a „EŠKA“ zrovnala stav stretnutia. Domáci si v polovici zápasu vytvorili tlak a dali hneď dva góly. Najprv sa presadil z medzikružia bez prípravy Holovič a o 26 sekúnd neskôr po dobrej práci a prihrávke Chovana zvyšoval na 3:1 pri ľavej žrdi pohotový Kytnár. Naši chlapci zbrane nezložili a znížili. Žiak na dvakrát prekonal domáceho gólmana. Do prestávky ešte mohol meniť skóre Petráš, ocitol sa zoči – voči Kislitsynovi, ale neprekonal ho.

V tretej tretine hokejisti spod Pustého hradu najprv ustáli oslabenie a následne sa presadili. Poodrážaný puk sa dostal k Holovičovi a ten ho bekhendom poslal medzi žrde a prinavrátil dvojgólové vedenia na stranu domácich. Zaujal aj pekný prienik zvolenského útočníka Šišovského z ľavej strany pred bránku, no bez úspešnej koncovky. 'Bryndziari' mali prevahu v tejto fáze prevahu. Boli sme to ale my, kto sa dokázal gólovo presadiť. Spoza kruhu vystrelil Korím a po teči Jakuba Sukeľa bolo znížené na rozdiel jedného gólu.. Tento zásah nás poriadne nabudil a mali sme i ďalšie šance. Piatka z medzikružia mieril tesne vedľa a Richard Huna triafal do žŕdky. V 55. minúte hrali domáci presilovku a využili ju. Po strele Michala Chovana sa ujal teč Kytnára, ktorý zvýšil na 5:3 a definitívne nasmeroval domácich za víťazstvom. „EŠKA“ v závere ešte odvolala brankár. Bohužiaľ, Špirkov bekhend od modrej medzi opustené žrde znamenal konečný výsledok 6:3. Zvolen vyhral piaty zápas v rade a dostal sa na čelo tabuľky.

Najbližšie nás čaká ďalší náročný súboj s popredným celkom. V piatok cestujeme do Košíc.

Anton Tomko: „Je to krutý výsledok pre nás vzhľadom na priebeh hry. Chceli sme hrať lepšie pred bránkou, čo sa nepodarilo. Domáci nám strelili hlavne góly spred bránky a to rozhodlo. Doťahovali sme sa, niektoré veľmi dobré možnosti však neskončili v bránke. Rozhodlo oslabenie v tretej tretine, kedy sme dostali gól na 5:3. Niektorí mladí hráči si zobrali na seba viac než unesú. Zvolen má kvalitu v útoku a to v tomto stretnutí potvrdil.“

dohrávka 2.kola

HKm Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš                       6:3  (1:0, 2:2, 3:1)

Góly: 17. Zuzin (Chovan), 30. Holovič (Šišovský), 30. Kytnár (Chovan), 42. Holovič (Lušňák, Zeleňák), 55. Kytnár (Chovan, Drgoň), 59. Špirko (Vandas, Handlovský) – 27. Piatka (Ri.Huna), 35. Žiak (Kriška), 47. J.Sukeľ (Korím)

Strely: 39:36 (9:9,16:13,14:14)