U nováčika úspešne.

V rámci piateho kola sme cestovali do Budapešti na zápas s MAC. Na dlhú cestu domov sme si pribalili víťazstvo po nájazdoch.

Hneď v úvode hrali presilovku domáci hráči a v 2.minúte sa ujali vedenia. Aj napriek rýchlemu gólu sme hrali aktívne a snažili sme sa tlačiť pred súperovho brankára. Hráči súpera museli našu aktivitu v 6.minúte zastaviť až faulom. V danej presilovke sa nám podarilo vyrovnať, keď po peknej krížnej nahrávke Krišku cez pásmo sa Róbert Huna presadil strelou popri vyrážačke domáceho brankára. Vo vyrovnanej prvej  tretine sme mali veľkú šancu na druhý gól, no opäť sme nedokázali početnú výhodu o dvoch hráčov využiť.

Začiatok druhej časti hry veľa vzruchu nepriniesol. Šancí veľa nebolo. Jednu z nich, v 28.minúte domáci útočník nevyužil. Onedlho sa už však domáci predsa len tešili z vedúceho gólu. Strelu od pravého mantinelu pred Kislitsynom tečoval Pápa a puk si našiel cestu do siete. Našim chlapcom sa podarilo vyrovnať v 36.minúte. Na začiatku akcie bol opäť Martin Kriška, ktorý poslal prihrávku cez celé útočné pásmo do jazdy Róbertovi Hunovi a ten strelou ponad lapačku trafil vinkeľ Báliszovej bránky. Viac gólov už v tretine nepadlo a po štyridsiatich minútach bol stav vyrovnaný.

Do tretej  tretiny sme vstúpili aktívne, ale Lichanec, Suekľ či opäť Róbert Huna svoje šance nevyužili. V 53.minúte mohli ísť do vedenia hráči MAC Budapešť počas hry vo vlastnom oslabení, veľkú šancu však nepremenili a duel skončil v riadnom hracom čase remízov a diváci si mohli pozrieť predĺženie. Počas piatich minút extra času sa taktiež nerozhodlo, aj napriek presilovke domácich a víťazný gól padol až v samostatných nájazdoch. Po úspešnom nájazde Róberta Hunu dokázali domáci odpovedať, ale Michal Uhrík posledným nájazdom rozhodol o tom, že druhý bod putuje na Liptov.

„EŠKA“ sa vo štvrtok po prvýkrát predstaví „doma“, v Spišskej Novej Vsi. Pre kolíziu termínov so zápasom prvej ligy, sme museli preložiť zápas s Miškolcom na netradičný, štvrtkový termín. Zápas sa odohrá o 17:00. Všetkých fanúšikov pozívame na Spiš. Príďte podporiť našich chlapcov v boji s druhým maďarským nováčikom v súťaži.

5.kolo

MAC Budapešť – MHK 32 Liptovský Mikuláš                   2:3sn (1:1,1:1,0:0 – 0:0,0:1)

Góly: 2. Brown (Nagy, Bodó) PP, 30. Pápa (Garát, Kreisz) – 7. Huna Ro. (Kriška, Huna Ri.) PP, 36. Huna Ro. (Kriška), rozh. náj. Uhrík

Strely: 26:41 (8:8,9:14,6:14 – 2:3,1:2)