Pod Poľanou víťazne.

pridané: 21.09.2018

V štvrtom kole sme odohrali zápas na ľade nepríjemnej Detvy.

Prvá tretina pod Poľanou bola v našej réžii. Lepšie sme korčuľovali a našim aktívnym napádaním sme robili veľké problémy domácim hráčom pri rozohrávke. Aktivita sa nám vyplatila a v 9.minúte. Ako prvý v zápase sa presadil Lukáš Žiak po peknej kombinácii štvrtého útoku. Následne sme nevyužili prvú presilovku, ale všetko sme si vynahradili v 13.minúte. Patrik Oško našiel medzi kruhmi krásnou nahrávkou od mantinela Uhríka a ten sa nemýlil – 2:0 pre „EŠKU“. Naša aktivita už žiaľ viac gólov nepriniesla a po prvej tretine sme vyhrávali rozdielom dvoch gólov.

V druhej tretine tempo neupadlo a hra sa prelieval z jednej strany na druhú. V 29.minúte sme si skomplikovali situáciu, keď sme sa museli brániť dvojnásobnému oslabeniu. Obetavosťou našich hráčov sme túto nevýhodu ubránili a udržali sme si dvojgólové vedenie. To sme mohli navýšiť v druhej polovici tretiny, keď sme mali dve početné výhody, nedokázali sme sa ale dlhšie udržať v útočnom pásme a stav zostal nezmenení o dva góly pre „EŠKU“.  Ďalšia veľká šanca prišla pri prečíslení Uhríka so Žiakom proti jednému domácemu obrancovi, Žiakove zakončenie zo vzduchu bohužiaľ iba poskakovalo po bránkovej čiare a domáci hráč puk odstrelil do bezpečia. V daných intenciách sme ukončili druhú tretinu a naďalej sme tak viedli o dva góly.

Prvá polovica tretej tretiny prebiehala podľa predstáv domácich. Začali lepšie korčuľovať a Kislitsyn musel viackrát ukázať svoje kvality. Situáciu sme si skomplikovali v druhej polovici tretiny, keď sme po druhýkrát hrali oslabenie o dvoch hráčov. To už Chovan dokázal využiť na strelenie kontaktného gólu a vznikla dráma. Kislitsyn pri jeho bombe nemal najmenší nárok na úspešný zákrok. Naši chlapci sa v tejto fáze sami dostávali pod tlak zbytočnými chybami. Opäť však ukázali veľkú bojovnosť a aj vďaka nej ustáli záver zápasu a doviedli ho do víťazného konca. Ostali sme tak jediným mužstvom v súťaži, ktoré ešte neprehralo po riadnom hracom čase.

V nedeľu 23.9. cestujeme do Budapešti, kde odohráme zápas s nováčikom súťaže, MAC Budapešť.