Ďalší bod z ľadu súpera.

pridané: 19.09.2018

„EŠKA“ po dvoch bodoch z ľadu majstra si dokázala vybojovať jeden aj na ľade vicemajstra.

Tretie kolo Tipsport ligy sme odohrali na ľade Dukly Trenčín. V tomto zápase bol jasný favorit domáci vicemajster z predošlej sezóny. Jeden z domácich hráčov si sadol na trestnú lavicu už v druhej minúte a z následnej presilovej hry po zle vyhodenom puku otvoril skóre od modrej čiary Suchý, ktorého bomba skončila v hornom rožku Valentovej bránky. Domáci tím sa nevedel v úvodných minútach dostať do tempa. To sa mu podarilo až v presilovej hre v polovici prvej tretiny, keď tečovaná strela našim obrancom skončila aj s dávkou šťastia v sieti Kislitsyna. Následne sme mali výhodu dvoch presilových hier, ale vylúčenia Hlinku a Radivojeviča sme bohužiaľ nevyužili. V 17.minúte sme prehrali v obrannom pásme buly a Mikula trafil žŕdku. Pri pokuse Pardavého Kislitsyn dobre zasiahol. Do šatní sme mohli ísť s jednogólovým vedením, videorozhodca však napokon gól neuznal, keď Kriškove nahodenie spoza bránkovej čiary síce skončilo v sieti, ale vraj do posunutej bránky.

V druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V polovici zápasu  sa domáci dostali do vedenia. V skrumáži sa pred bránkoviskom najlepšie zorientoval Špankovič a prepasíroval puk do siete. Tréner Tomko stále nabádal našich chlapcov k aktívnej hre a tá sa nám vyplatila.. V 37.minúte Uhrík spoza brány našiel medzi kruhmi Koríma, ktorý strelou z prvej prekonal Valenta. Po dvoch tretinách tak bol vyrovnaný stav.

Po druhý raz sme sa mohli dostať do vedenia na začiatku tretej tretiny. Oško si nakorčuľoval do voľného priestoru, ale Valent chráničmi vytesnil puk do rohu klziska. Misky váh na stranu Trenčína mohol nakloniť Bartovič. Z krídelnej pozície preveril rameno nášho brankára. Onedlho v presilovej hre vyzval Mikula prihrávkou spoza brány na zakončenie Hecla, no ani on neprekvapil strážcu nášho bránkoviska. Záver tretej tretiny sme sa museli brániť až trom presilovým hrám. Našťastie sme ich ustáli a zápas sa dostal do predĺženia. V ňom rozhodol o domácom triumfe Varga, keď sme chybne striedali. Získali sme ale opäť po dobrom výkone bod na ľade súpera, a tak sme sa mohli vrátiť na Liptov v dobrej nálade.

Najbližšie vycestujeme v piatok do Detvy, kde si o 18:00 zmeriame sily s miestnymi hokejistami.

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Odohrali sme slušné stretnutie. Diváci videli kvalitný výkon z oboch strán. Hral sa rýchly a dynamický hokej. V zápase sme stále doťahovali náskok. Škoda šance v poslednej tretine v podaní Oška, ktorý nezakončil tak, ako by sám chcel. V poslednej tretine sme boli príliš veľa v oslabeniach. Inak by sme mali viac síl zaveliť do útoku. Obrovská chyba v predĺžení, kde sme zle vystriedali, napokon rozhodla. Chceli sme zabojovať o extra bod. Na druhej strane chcem vyzdvihnúť bojovnosť chlapcov a s bodom sme spokojní.“

3.kolo

HK Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš   3:2pp (1:1,1:1,0:0 – 1:0)

Góly: 10. Hecl (Bartovič, Frühauf) PP, 29. Špankovič, 62. Varga (Starosta, Radivojevič) – 3. Suchý PP, 37. Korím (Uhrík, Vybíral)

Strely: 32:16 (8:3,12:7,11:5,1:0)