Bojovnosť a srdiečko nadovšetko.

pridané: 14.09.2018

Úvodné kolo nového ročníka nás zavialo do Banskej Bystrice.

Úvod poznačili vylúčenia na obidvoch stranách a práve nerovnovážny stav priniesol prvé góly. V 3.minúte Zigov a v 5.minúte Róberta Hunu, zhodne po dorážkach z bezprostrednej blízkosti. Hra bola v tejto fáze zápasu rozkúskovaná a plná nepresností. „EŠKA“ zvolila účinnú taktiku, s pozorným bránením a rýchlymi protiútokmi. Mali sme dobrý pohyb a slabšie chvíle sme veľkou bojovnosťou ustáli k našej spokojnosti. Viac gólov nepadlo a tak do šatní sa išlo za stavu 1:1

V 24.minúte nastrelil Žiak žŕdku. Domáci sa dostali do vedenia v 34.minúte po góle Millera. V 40.minúte mali blízko k vyrovnaniu Lichanec i Števuliak.  V prostrednej časti hry sa pri nepremenených šanciach vystriedali viacerí domáci hráči či už Asselin v 26.minúte, potom Tamáši, Belluš, Marshall i Sýkora. V 37.minúte Gabor v oslabení úplne voľný brankára Kislicyna taktiež neprekonal a nová akvizícia „EŠKY“ si odčinila menšie zaváhanie pri druhom góle domácich. Po dvoch tretinách tak domáci viedli 2:1

V úvode tretej tretiny zaváhanie domácej obrany takmer využili bratia Hunovci. Vyrovnanie prišlo v 44.minúte tesne po skončení presilovky brankár Williams pustil do siete puk po strele Lichanca od modrej a teči Nemca. V 49.minúte Asselin spálil v presilovke veľkú možnosť posunúť domácich do vedenia. V 50. min sa však pri početnej prevahe Sýkora nemýlil, keď opäť z tesnej blízkosti brankára prinávrátil vedenie Baranom. O triddsaťosem sekúnd neskôr využil v zápase už tretiu Bystrickú presilovku na gól bombou od modrej Marshall. Z dvojgólového vedenia opäť v presilovke ubral po dorážke Uhrík. Celý zápas sa všetko podstatné  odohralo práve v predbránkovom priestore po strelách a dorážkach. V dramatickom závere sme odvolali minútu a pol pred koncom brankára a dočkali sme sa. Richarda Hunu opäť z predbránkového priestoru poslal zápas do predĺženia. V predĺžení troch proti trom nepremenil šancu v 65.minúte po  samostatnom prieniku Róbert Huna, a tak sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. V nich rozhodol Uhrík v piatej sérii.

V nedeľu nehráme, nakoľko sme vyhoveli žiadosti Zvolenského mužstva a zápas sme odložili. Najbližšie sa tak predstavíme v utorok, 18.9. na ľade Dukly Trenčín.

Anton Tomko: „S výsledkom sme samozrejme spokojní, no doplatili sme na vylúčenia, a to nie je dobré. Za stavu 1:1 sme nastrelili žŕdku, potom sme inkasovali, no stále sme si verili, aj pri dvojgólovej strate. Z víťazstva na ľade majstra sa radujeme, hlavne preto, že domáci hrali pekný kombinačný hokej. Dnes zvíťazila bojovnosť a nasadenie našich hráčov.“

1.kolo

HC 05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš       4:5sn (1:1,1:0,2:3 – 0:0,1:0)

Góly: 3. Zigo (Faille, Marshall), 34. Miller (Sloboda), 50. Sýkora (Surový, Faille), 51. Marshall (Asselin) – 5. Huna Ró. PP, 44. Nemec (Lichanec, Horváth), 57. Uhrik (Sukeľ J, Suchý) PP, 59. Huna Ri. (Sukeľ, Huna), rozh. náj. Uhrik

Strely: 30:41 (8:9,12:14,8:6 - 2:7)