Opäť remíza.

pridané: 23.08.2018

Aj v piatom prípravnom zápase sa zrodila remíza po riadnom hracom čase.

Naši chlapci odohrali piaty prípravný zápas. Tentokrát sme si zmerali sily so Žilinou. Zápas mal od začiatku svižné tempo a korčuľovalo sa hore – dole. Ako prvý sa presadili hostia, keď v 6.minúte v presilovej hre otvoril skóre zápasu Surovka. Naši odpovedali o necelú minútu. To sa presne trafil Vybíral, ktorému adresoval prihrávku spoza bránky Lištiak. V sedemnástej minúte sme sa ujali vedenia, keď prečíslenie dvoch proti jednému nekompromisne zakončil Lukáš Žiak p nahrávke Vybírala.

Druhá tretina zastihla našich chlapcov nepripravených a v 22.minúte bolo vyrovnané. Beranek trafil ukážkovo nad lapačku Kislitsyna spomedzi kruhov. V 27.minúte sme sa presadili v presilovke a opäť sme naklonili misky váh na našu stranu. Heikkila po nezištnej prihrávke Piatku upratal puk do odkrytej bránky. V polovici zápasu bol opäť stav rovnovážny, keď sa Jenčík presadil v trme – vrme pred bránkou a dopravil puk do siete.

Tretiu tretinu sme začali dobre a už po 42 sekundách sa presadil tvrdou strelou od modrej Nádašdi a upravil skóre na 4:3 v náš prospech. Skóre zápasu uzavrel V 51.minúte Huna, ktorý sa ocitol osamotený pred bránkou a poslal puk do siete. Nájazdy, tak ako pred týždňom v Žiline nenasledovali, a tak sme sa rozišli so Žilinou opäť nerozhodne.

Budúci týžden cestujeme na prípravné zápasy v utorok do Nového Targu a vo štvrtok do Michaloviec. Držme chlapcom palce.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

5.prípravný zápas

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MšHK Žilina                       4:4  (2:1,1:2,1:1)

Góly: 7. Vybíral (Lištiak, Žiak) 17. Žiak (Vybíral, Horváth) 27. Heikkila (Piatka, Edgren) PP, 41. Nádašdi (Edgren) – 6.Surovka PP 22. Beranek 30. Jenčík 51. Huna

Strely: 33:33