Prvý prípravný zápas.

pridané: 08.08.2018

Úvodné vystúpenie našich chlapcov pred novou sezónou sa uskutočnilo na ľade Detvy.

Zápas začali lepšie domáci, prezentovali sa prvou vážnejšou šancou. Odpoveď prišla zanedlho, keď Kalousek zakončil prečíslenie dvoch proti jednému po nahrávke Števuliaka. V 12.minúte sa v dobrej príležitosti ocitol Nechaj, neprekonal však Petríka v domácej bránke. V 17.minúte sa diváci dočkali prvého gólu. Po krásnej kombinácii Lichanec po blafáku zasunul puk do siete. V 19.minúte sa domáci dostali do samostatného úniku, Kislitsyn si s touto situáciou poradil. V úplnom závere tretiny Edgren svoju veľkú šancu nepremenil na druhý gól „EŠKY“.

Druhú tretinu začali lepšie naši chlapci a Lichanec pekne vložil hokejku do Novického strieľanej prihrávky. V 27.minúte zavreli naši chlapci domácich v obrannej tretine, tlak bohužiaľ ku gólu, aj napriek šanciam, neviedol. V 32.minúte Chovan vyrovnal, keď spomedzi kruhov prestrelil nášho brankára. Detva od tejto chvíle prebrala opraty zápasu a držala puk na svojich hokejkách. Napriek tomu mohol v 34.minúte Kurali po Nechajovej nahrávke opäť prinavrátiť vedenie na našu stranu, z následnej dorážky neuspel ani Heikkilä. V 37.minúte domáci pretavili svoju snahu na svoj druhý gól, keď po strele od modrej čiary sa k puku dostal osamotený domáci hráč a prekonal Kislitsyna. Druhú tretinu sme prehrali 2:0.

Tretia tretina bola rozdelená akoby na dve časti. V tej prvej dominovali domáci a odmenou im bol v 45.minúte tretí gól po peknej kombinácii. Naši chlapci v tých chvíľach za domácimi zaostávali. V polovici záverečnej tretiny ich ale tréner Tomko musel poliať živou vodou a hneď z toho bolo zníženie stavu na 2:3, keď sa presadil Jakub Sukeľ po peknej nahrávke Oška spoza bránky. V 52.minúte dostali domáci výhodu trestného strieľania, náš brankár ale nedovolil domácim skórovať. V 53.minúte prišlo vyrovnanie. Lištiak si medzi kruhmi prebral Uhríkovu nahrávku a prestrelil domáceho Petríka. Viac sme už do konca zápasu nevideli a na rad prišli nájazdy. V nich sa ako jediný presadil domáci Ščurko, a naši tak úvodné zápolenie v novej sezóne nedotiahli do zdarného konca.

Najbližšie odohráme prípravné stretnutie vo štvrtok 9.8. na ľade Žiliny.

HC Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš                4:3sn (01,2:0,1:2 - 1:0)

Góly LM: 17. Lichanec (Duben, Kriska), 51. Sukel J. (Osko, Edgren), 53. Listak (Uhrik)

MHK 32: Kislitsyn, Hollý - Edgren, Mezovský, Kurali, Nemec, Novický, Dubeň, Bača, Horváth - Kriska, Oško, J. Sukeľ, Heikkila, Piatka, Nechaj, Števuliak, Lichanec, Kalousek, Kľučiar, Uhrík, Lištiak