V piatok 6. apríla nás čakajú v Skalici

Skalica už stratila aj teoretickú šancu na postup, keď tri kolá pred koncom play out stráca na druhú Detvu až desať bodov. Záhorákom nepomohla ani prekvapujúca 3:2 výhra v Detve v deviatom kole baráže. Hostia zo Skalice sa ujali vedenia v úvodnej tretine po presnom zásahu Romana Juráka. V prostrednom dejstve síce domáci dokázali vyrovnať zásluhou Rastislava Gašpara, no do prestávky sa presadil opäť Jurák a zvyýšil na 2:1. Na začiatku tretej tretiny zvýšil náskok hostí v presilovke Martin Hujsa. Detva sa snažila o vyrovnanie, no dokázala znížiť len na rozdiel jedného gólu presným zásahom Gašpara. Skalica tak prvý krát v baráži porazila extraligistu. V ostatných ôsmich vystúpeniach uspeli len raz a jeden bod si ešte pripísali za prehru po predĺženi s Michalovcami.

My po troch štvrtinách baráže figurujeme na prvej priečke s počtom bodov 19. V nedeľu 1. apríla sme si trochu skomplikovali situáciu, keď sme doma prehrali s Detvou 0:3. V utorok sme však zvládli duel v Michalovciach, kde sme vyhrali jasne 6:2

Zápasy HK Skalica v Play out 2017/18:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Skalica 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

Góly a asistencie: 52. Sukeľ (Sukeľ) PP, 54. Sukeľ (Sukeľ, Kriška), 56. Sukeľ (Sukeľ), 59. Sukeľ (Kriška) – 30. Škápik (Kňazev), 38. Jurák (Schmidt)

HK Skalica - HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 15. Kučera (Vereš), 16. Mikéska (bez asistencie), 34. Kotzman (Jarolín, Vaškovič), 51. Dufek (Dmitriev, Vaškovič), 60. Jarolín (Vaškovič, Kotzman) – 7. Cútt (Solomonchak, Korenko)

HC 07 Detva - HK Skalica 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Góly a asistencie: 5. Milý (Gašpar, Sládok), 12. Surový, 28. Milý (Gašpar, Žilka), 31. Sitnikov (Kuklev, Surovka), 43. Murček (Videlka, Ščurko), 46. Ščurko (Videlka) – 35. Kotzman

HK Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 2. Sukeľ (Sukeľ, Kriška), 12. Sukeľ (Sukeľ, Kriška), 39. Sukeľ (Nádašdi, Košarišťan), 44. Kriška (Sukeľ, Sukeľ)

HK Dukla Michalovce - HK Skalica 5:4 (1:1, 2:3, 2:0)

Góly a asistencie: 1. Kolba (Mašlonka), 24. Halás (Solomonchak, Cútt), 35. Cútt (Valečko, Halás), 42. Linet (bez asistencie), 55. Halás (Solomonchak, Korenko) – 13. Okoličány (Jurák, Schmidt), 21. Hujsa (Vaškovič, Vereš), 35. Hujsa (Kukliš), 39. Horváth (Hujsa)

HK Skalica - HC 07 Detva 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 57. Jarolín (Janík, Kotzman) – 3. Tibenský (Chovan, Belluš), 18. Milý (Žilka), 34. Kuklev (Chovan), 42. Ščurko (Videlka), 53. Milý (Žilka, Chovan)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Skalica 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 12. Uram (Piatka), 12. Žiak (Gründling), 16. Piatka (Uram, B. Rapáč), 27. Piatka (Uram, Tabaček), 33. Uhrík (M. Sukeľ, B. Rapáč), 46. J. Sukeľ (M. Sukeľ, Nádašdi), 55. Žiak (Uhrík)

HK Skalica - HK Dukla Michalovce 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0, 0:1)

Góly a asistencie:  7. Kotzman (Janáč, Jarolín), 50. Okoličány (Schmidt, Kučera) – 25. Hamráček (Toma), 38. Mašlonka (Piatak, Balko), 61. Hančák (Piatak)

HC 07 Detva - HK Skalica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly a asistencie: 29. Gašpar, 54. Gašpar (Surový, Sitnikov) – 9. Jurák, 39. Jurák (Okoličány), 44. Hujsa (Vaškovič, Škápik)