Suverénna „EŠKA“ na Zemplíne.

pridané: 04.04.2018

Šesť gólov v súperovej sieti s veľkou pravdepodobnosťou rozhodlo o našej záchrane v Slovenskej hokejovej extralige.

Do ďalekých Michaloviec sme cestovali s odhodlaním vrátiť domácim porážku z nášho prvého vzájomného zápasu na Zemplíne. Na začiatku zápasu prišla drobná komplikácia v podobe štvorminútovej oslabovky, ktorú sme ale zvládli a potom sme už ovládli dianie na ľade. V 6.minúte sme dokázali využiť presilovku o dvoch hráčov, keď Vybíral sa zmocnil puku po vhadzovaní a pekným blafákom prekonal Trenčana v domácej bránke. V 17.minúte pridal Lukáš Žiak druhý gól, keď si nakorčuľoval na súperovu modrú čiaru, tam dostal presnú nahrávku, svojou rýchlosťou sa odpútal od brániacich hráčov a v samostatnom úniku poslal puk popri vyrážačke brankára druhýkrát do siete. Po úvodnej tretine sme tak viedli o dva góly.

Ten istý hráč hneď v úvode druhej tretiny, v 21.minúte navýšil vedenie „EŠKY“, keď nikým nekrytý zoči - voči brankára sa nemýlil. Dobrú prácu pred gólom odviedol Vybíral. V 27.minúte sa podarilo domácim znížiť, keď Toman dorazil puk za Košarišťana po tvrdej strele od modrej čiary. Našich chlapcov to ale nevyviedlo z mieri a naďalej pokračovali v aktívnej nátlakovej hre. A keď v 32.minúte Jakub Sukeľ tečoval strelu Grundlinga od modrej čiary do siete, o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Po dvoch tretinách sme viedli o tri góly a viezli sme sa na pozitívnej vlne.

V tretej tretine sme pokračovali v aktivite smerom k bránke domácich a vynútili sme si v 47.minúte presilovú hru. Tú využil Jakub Sukeľ a rovnako ako v prvom prípade, aj teraz tečoval strelu od modrej čiary, ktorú tentoraz vyslal Martin Kriška. O dve minúty sme ešte navýšili gólový rozdiel, keď Maroš Piatka využil prečíslenie dvoch proti jednému a po Žiakovej prihrávke uzavrel naše gólové konto v zápase. Poslednú gólovú bodku dali ale domáci, keď dve sekundy pred koncom znížili na 2:6 z ich pohľadu. Halás bol tým strelcom, ktorý uzavrel gólovo bohatý zápas.

Nás teší, že sme sa tri kolá pred koncom Play Out dostali opäť na prvé miesto v tabuľke a odpútali sme sa od tretieho miesta na rozdiel ôsmych bodov, a tak nám na definitívu stačí získať už len jeden bod. Splniť túto kvótu môžeme už v piatok na ľade Skalice.

Play Out

9.kolo

HK Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš                               2:6 (0:2,1:2,1:2)

Góly: 28. Toman (Rusina) PP, 60. Halás (Cútt, Solomonchak) – 6. Vybiral (Rapáč, Laco) PP2, 17. Žiak (Moravčík, Tabaček), 21. Žiak (Piatka, Vybiral), 32. J. Sukeľ (Grundling, M. Sukeľ), 49. J. Sukeľ (Kriška, Nádašdi) PP, 51. Piatka (Žiak, Vybiral)

Strely: 29:35 (11:12,5:14,13:9)