S Detvou nám nebolo dopriate.

Naši chlapci po dvoch, na góly bohatých zápasoch, nedokázali Detve streliť ani jeden gól.

Nieže by sme si šance nevypracovali, v bránke hostí ale čaroval Matthew Hackett.

Naši začali dobre a od úvodného buly zatlačili hostí. Mali sme dobrý pohyb a to robilo hosťom veľké problémy. V tretej minúte mohol otvoriť skóre zápasu Kriška, zoči – voči gólmanovi hostí ale neuspel. Počas prvej presilovky v šiestej minúte sme si taktiež dokázali vynútiť tlak, bohužiaľ, ani jedna z množstva striel si nenašla cestu do siete. Ani druhá presilovka v štrnástej minúte nepriniesla gólové ovocie a zrazu prišiel šok. V 17.minúte Chovan z rohu klziska nahodil puk pred našu bránku a ten si našiel škulinku v Košarišťanovom postoji a pomalinky prekĺzol do siete. Naši chlapci boli viditeľne otrasení a prestávka prišla vhod.

Bohužiaľ, ani prestávka nám moc nepomohla a v 22.minúte sme inkasovali druhý gól. Murček v prečíslení troch proti dvom poslal popri vyrážačke Košarišťana puk do siete. V 27.minúte mohol Nemec znížiť, jeho delovka spomedzi kruhov skončila iba na brankárovi hostí. V polovici zápasu mohli hostia navýšiť skóre, veľkú šancu po chybe v našej tretine ale nevyužili, a tak sme stále mohli doháňať iba dvojgólovú stratu. Tú sa nám aj napriek veľkým šanciam Uhríka, Rapáča či Vybírala nepodarilo dohnať ani v prostrednej tretine.

V tretej tretine sa naša snaha o vyrovnanie nezmenšila. Snažili sme sa tlačiť pred brankára hostí, ten ale všetky puky, ktoré smerovali na jeho bránku pochytal. A to, čo mu vypadlo, upratali do bezpečia jeho spoluhráči v poli. V 58.minúte sme sa odhodlali k poslednej šanci niečo spraviť so zápasom. Odvolali sme brankára a na ľade sa ocitlo šesť našich korčuliarov. Nepomohlo ani to, dokonca hostia do prázdnej bránky strelili tretí gól a uzavreli tak stav stretnutia.

„EŠKU“ teraz čakajú tri zápasy na súperových štadiónoch. V utorok cestujeme do Michaloviec, v piatok sa predstavíme v Skalici a v nedeľu si zahráme v Detve. Play Out uzavrieme 10.4. tradične o 17:00 doma proti Michalovciam

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

Play Out

8.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Detva                            0:3 (0:1,0:1,0:1)

Góly: 17. Mat. Chovan (Gachulinec, Videlka), 22. Murček (Videlka, Ščurko), 58. Ščurko (Videlka)

Strely: 32:20 (11:7,11:6,10:4)