Jasná záležitosť „EŠKY“.

V ďalšej epizóde Play Out sme privítali v „Kôlničke“ hráčov z Michaloviec.

A bola to od začiatku hra mačky s myšou. Už v štvrtej minúte sme otvorili skóre keď sme dokázali využiť presilovú hru. Nádašdiho strelu tečoval tesne pred brankárom Branislav Rapáč a poslal naše farby do vedenia. Po úvodnom góle sme pokračovali v nátlakovej hre, bohužiaľ, viac gólov sme nevideli. Hostia z Michaloviec mali v prvej tretine jednu príležitosť, keď Bánovský nastrelil konštrukciu Košarišťanovej svätyne. V závere tretiny sme mohli zhliadnuť bitku medzi Lacom a Korenkom. Plodná prvá tretina priniesla naše vedenie o jeden gól.

V úvode druhej tretiny sme sa ubránili dvom oslabeniam a následne sme udreli. Hosťom sme ukázali, ako sa využívajú presilovky, keď po ôsmich sekundách Uram v 28.minúte navýšil naše vedenie,  keď sa dokázal presadiť z tesnej blízkosti Trenčana. Druhá tretina bola rozháranejšia ako tá úvodná, s viacerými nepresnosťami na oboch stranách, a tak stav 2:0 vydržal až do sirény, ktorá ohlásila odohratie štyridsiatich minút.

Tretia tretina už bola iba o jednom mužstve, o „EŠKE“. Za štyri minúty sme strelili tri góly, jeden krajší ako druhý, a rozhodli sme o osude stretnutia. Postupne sa presadili Matúš Sukeľ, Vlado Vybíral a Michal Uhrík. V 49.minúte pridal Branislav Rapáč svoj druhý gól v zápase a zápas sa už len dohrával. Do šatne zamierili Uram a Kriška, aby sme sa vyhli zbytočným zraneniam a pošetrili sily. Ostatní si mohli po záverečnom klaksóne vychutnať veľké ovácie domáceho publika.

V tabuľke sme sa pevne usadili na prvom mieste a v piatok môžeme s čistou mysľou privítať Skalicu.

Play Out

6.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce             6:0 (1:0,1:0,4:0)

Góly: 4. B. Rapáč (Nádašdi, Uram) PP, 28. Uram (B. Rapáč, Nádašdi) PP, 41. M. Sukeľ (Žiak), 44. Vybíral (Langhammer, Žiak), 45. Uhrík (Vybíral), 48. B. Rapáč (Piatka)

Strely: 29:29 (9:6,9:13,11:10)

Tresty: 6:6 + Sukeľ (LM) 10min OT, Laco (LM) 5+DKZ bitka, Korenko(MI) 5+DKZ bitka

Presilovky: 2:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Nitriansky, Pacalaj, Moravčík, Nemec, Gründling, Nechaj – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Žiak, Langhammer, Vybíral – Lištiak, Uhrík, Laco – B. Rapáč, Piatka, Uram

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Rusina, Meliško, Dolgoš, Mesaroš – Solomonchak, Cútt, Halás – Balko, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Jokeľ – Hamráček, Toma, Banovský

Rozhodcovia: Snášel, Orolin – Gajan, Gavalier