V Detve nám ruže nekvitli

pridané: 26.03.2018

Piate kolo Play Out sme absolvovali na ľade Detvy.

V oklieštenej zostave, keďže aj naša Juniorka hrala dôležitý zápas, sme veľa vody, na úzkom ľade pod Poľanou, nenamútili.

Začali sme katastrofálne. Už po troch minútach sme prehrávali o dva góly. Pri prvom Gašparovom góle pochybil jeden z našich obrancov a brankár, a druhý gól sme inkasovali v oslabení o dvoch hráčov, keď Ščurko dopravil puk po peknej kombinácii domácich do siete. Naši chlapci sa nevedeli dostať do zápasu a ohroziť, či vytvoriť si šancu pred súperovým  brankárom. Prvú tretinu sme tak prehrali 2:0.

Tréner Tomko podľa vlastných slov zvýšil v šatni počas prvej prestávky hlas. Pomohlo to iba čiastočne. Naši síce dokázali zvýšiť tempo a dorovnať aktivitu domácich, gólovo však stále zaostávali. A keď v 28.minúte v oslabení inkasovali už tretí gól opäť z hokejky Gašpara, vyzeralo to zle nedobre. Iskierku nádeje vykresal v 36.minúte Jakub Sukeľ. Zvýšená aktivita našim chlapcom priniesla ovocie. V tejto fáze zápasu sme domácich pritlačili a dokázali si vypravovať viacero sľubných šancí, no ujala sa iba strela Jakuba Sukeľa z medzikružia. Viac gólov sme nepridali a tak sme prehrávali po dvoch tretinách o dva góly.

Na začiatku tretej tretiny sme nevyužili vylúčenie domáceho hráča na strelenie kontaktného gólu. A keď v polovici záverečnej tretiny strelil Videlka po Ščurkovej nahrávke spoza brány štvrtý gól, o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Naši sa ešte snažili upraviť výsledok streleným gólom, v nedeľu im ale nebolo dopriate. Tréner Tomko následne stiahol z hry dvoch najskúsenejších obrancov Tabačeka a Nádašdiho, aby pri rozsiahlej maródke pošetrili sily na utorňajší zápas proti Michalovciam. Skóre zápasu uzavrel v 54.minúte Surovka a domáci si pripísali do tabuľky tri body.

Teraz nás čaká dôležitá, trojzápasová domáca porcia. Postupne privítame v utorok Michalovce, piatok Skalicu a v nedeľu Detvu. Verme, že po týchto troch zápasoch už budeme pokojne dýchať a v tabuľke budeme mať potrebný náskok pred našimi prenasledovateľmi.

Play Out

5.kolo

HC Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš                            5:1 (2:0,1:1,2:0)

Góly: 1. Gašpar (Chovan), 3. Ščurko (Belluš) PP2, 28. Gašpar (Surovka, Kuklev) PP, 50. Videlka (Ščurko), 54. Surovka (Chovan, Sitnikov) PP – 36. J. Sukeľ (Kriška, M. Sukeľ)

Strely: 25:20 (12:5,5:13,8:2)