Na Záhorí za tri body.

pridané: 24.03.2018

Druhú štvrtinu Play Out sme začali na ľade Skalice.

Na Záhorie sme cestovali v oklieštenej zostave. Napriek tomu sme podali vynikajúci výkon a domov sme si na ďalekú cestu pribalili tri body.

Do zápasu sme vstúpili aktívne a naša prvá formácia sa od úvodného buly usadila v útočnom pásme. Vypracovala si tlak a po sedemdesiatich sekundách sme otvorili skóre, keď sa Matúš Sukeľ dokázal presadiť strelou švihom spomedzi kruhov. Naďalej sme forsírovali aktívny, útočný hokej. V polovici tretiny sa opäť prvá formácia dokázala presadiť. Po krásnej kombinácii celej útočnej trojice, na ktorej začiatku bol Kriška, upratal do prázdnej bránky puk opäť Matúš Sukeľ. Okrem týchto dvoch gólov sme mali ešte ďalšie dobré príležitosti na strelenie gólu, avšak, viac sme ich už do prvej sirény nestrelili.

V druhej tretine sa trošku osmelili aj domáci. Šancu znížiť mali v prvej a zároveň poslednej presilovke v zápase v 36.minúte. Naši chlapci nedovolili Záhorákom skórovať, ale naopak, po ubránení oslabenia sme zavelili opäť do útoku a v 39.minúte navýšili vedenie. Kto iný ako náš prvý útok. Po rýchlom protiútoku aj s dávkou potrebného šťastia pre zmenu skóroval Jakub Sukeľ. Po dvoch tretinách sme tak vyhrávali o tri góly.

Tretia tretina začala tak, ako tá predošlá skončila. Naši chlapci aktívni, usadení v útočnom pásme a tak prišlo zadosťučinenie. Prvý útok uzavrel svoj gólový koncert, keď Kriška v 44.minúte po dorážke strely Matúša Sukeľa pridal štvrtý gól „EŠKY“. Zápas sa potom hral hore – dole, ďalšie góly už ale diváci nevideli a my sme si tak pripísali do tabuľky tri body. Treba vyzdvihnúť korektnosť zápasu. Na trestných laviciach sme videli iba po jednom hráčovi na každej strane.

„EŠKA“ cestuje v nedeľu do Detvy a následne sa v utorok konečne po dlhom, trojzápasovom tripe, opäť predstaví doma, keď privítame Michalovce.

Play Out

4.kolo

HK Skalica – MHK 32 Liptovský Mikuláš                          0:4 (0:2,0:1,0:1)

Góly: 2. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Kriška), 12. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Kriška), 39. J. Sukeľ (Nádašdi, Košarišťan), 44. Kriška (M. Sukeľ, J. Sukeľ)

Strely: 28:31 (11:16,10:11,7:7)