Bod zo Zemplína. + FOTO

pridané: 21.03.2018

Aj v Play Out Tipsport ligy sa stretáme s našim bývalým tradičným súperom z prvoligových bojov, s Duklou Michalovce.

Prvá tretina začala svižne a my sme si už v štvrtej minúte dokázali vypracovať presilovú hru. V nej sme domácich hráčov dostali pod tlak a v útočnom pásme sme strávili  celú dobu početnej výhody. Gól ale prišiel až tesne po naskočení domáceho hráča na ľad. Laco sa zmocnil v rohu klziska odrazeného puku, nahral Vybíralovi, ktorý stál medzi kruhmi a strelou popri lapačke domáceho gólmana otvoril skóre zápasu. Domáci dokázali odpovedať rovnako v presilovej hre v 14.minúte. Piatak strelou spomedzi kruhov vyrovnal stav stretnutia. Viac už následne diváci na štadióne nevideli a tak bol stav po prvej tretine 1:1

Druhá tretina nemala z našej strany požadované tempo a tak sme zato pykali. V polovici zápasu sa po druhýkrát presadil Piatak, keď dorazil Mašlonkov nepremenení samostatný nájazd do siete po tom, čo Košarišťan najprv úspešne zasiahol ľavým betónom. O tri minúty sme už prehrávali dokonca o dva góly, keď Mašlonka v oslabení unikol a spoza hráča strelou švihom prekonal nášho brankára a tréner Tomko musel na striedačke zvýšiť hlas. Potom sme mali dve obrovské šance na zníženie stavu. Bohužiaľ, Matúš Sukeľ nedokázal dostať puk do siete a tak sme po dvoch tretinách prehrávali o dva góly.

Tretia tretina nás našťastie zastihla predsa len trošku lepšie pripravených, ako tomu bolo v prostrednej tretine. V 46.minúte sme dokázali znížiť stav stretnutia na rozdiel jedného gólu, keď sa v presilovke o dvoch hráčov v predbránkovom priestore presadil Matúš Sukeľ a napol plachty na lodi menom „EŠKA“ na ceste za vyrovnaním. Najprv ale prišla šanca domáceho celku, ktorú ale Bánovský nepremenil amohli sme sa nadýchnuť na tretí gól. Opäť v presilovke zakombinovali naši hráči v útočnom pásme a Piatkovu strieľanú prihrávku pred bránkovisko dokázal Laco usmerniť za brankára Trenčana. Do konca stretnutia sme ešte museli ustáť dva oslabenia, ktoré ale na výsledku nič nezmenili a tak po odohratí šesťdesiatich minút svietil na zimnom štadióne v Michalovciach vyrovnaný stav.

V predĺžení sme nedokázali využiť ponúknutú presilovku a tak zápas dospel až do nájazdov. V nich sa našiel jediný úspešný exekútor, bol ním na domácej strane hrdina zápasu Piatak, ktorý pridal po dvoch góloch aj rozhodujúci úder v rozstrele a domáci sa tak mohli tešiť z prvých bodov do tabuľky play out.

„EŠKA“ cestuje v piatok do Skalice a v nedeľu do Detvy. Držme palce, aby naši chlapci vydolovali z tohto dvojzápasu čo najviac bodov.

Play Out

3.kolo

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš        4:3sn (1:1,2:0,0:2,0:0 – 1:0)

Góly: 14. Piatak (Balko, Hančák) PP, 28. Piatak (Mašlonka, Rusina), 31. Mašlonka (Hančák, Piatak) OS, rozhodujúci sam. nájazd Piatak - 6. Vybíral (A. Laco), 46. M. Sukeľ (Kriška) PP2, 56. Laco (Piatka, Vybíral) PP

Strely: 30:23 (11:8,14:4,4:9,0:2 – 1:0)

Tresty: 9:8 + Gründling (LM) 10min OT, M. Sukeľ (LM) 10min NESP.

Presilovky: 1:2

Oslabenia: 1:0

HK Dukla Michalovce: Trenčan - Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Rusina, Meliško, Dolgoš, Cvengroš - Banovský, Cútt, Solomončak - Balko, Piatak, Mašlonka - Jokeľ, Linet, Brezniak - Hamráček, Toma, Mesaroš

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Moravčík, J. Tabaček, Mezovský, Nádašdi, M. Bača, Kurali, J. Nemec, Gründling - Vybiral, Langhammer, Rudolf Huna - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - Žiak, Piatka, Nechaj - Lištiak, Uhrík, A. Laco

Rozhodcovia: Snášel, T. Orolin - Bogdaň, Jobbágy