Tri body sú doma.

pridané: 16.03.2018

Prvý zápas play out priniesol zápletku s dobrým koncom pre nás.

Do prvej tretiny sme vstúpili aktívne a boli sme jasne lepší. Naši chlapci lepšie korčuľovali a vysoké napádanie robilo súperovým hráčom evidentné problémy. V piatej minúte mohol otvoriť skóre Matúš Sukeľ, bohužiaľ neuspel. V oslabení unikol Kriška, no ani on nedokázal dopraviť puk do siete. Druhému útoku na čele s Matúšom Sukeľom zápas evidentne chutil, chýbal tomu iba gól. V prvej tretine aj napriek veľkej prevahe „EŠKY“ sme ho ale nevideli.

Druhá tretina bola rozháranejšia ako prvá. V 23.minúte Lištiak zahodil obrovskú šancu, keď svoju dorážku ani na dvakrát nedokázal pretlačiť do siete. V druhej tretine nehrali naši chlapci tak dominantne ako v prvej tretine a po prvej vážnejšej skrumáži pred našou bránkou sme z ničoho nič zrazu prehrávali. K odrazenému puku sa dostal medzi kruhmi Škápik a presne v polovici stretnutia otvoril do odkrytej bránky skóre. O dve minútky mohol vo veľkej šanci prinavrátiť vyrovnaný stav Lukáš Žiak, bohužiaľ, neuspel. Hostia sa pred koncom tretiny dostali dokonca na nemilé prekvapenie domácich fanúšikov do dvojgólového vedenia, keď Jurák po buly prepálil všetko pred sebou a Liptáci si potom mali čo povedať v šatni pred treťou tretinou.

V úvode tretej tretiny sme aj napriek výhodám presilových hier nedokázali streliť kontaktný gól. Naše presilovky v tejto fáze zápasu nám vôbec nevychádzali podľa predstáv a prvú polovicu tretiny sme sa trápili. Neboli sme taký dominantný ako v úvode zápasu. Až konečne prišiel zlom. V polovici tretiny sme opäť mali možnosť presilovej hry a konečne sme ju pretavili do gólu. Matúš Sukeľ najprv spálil čistú šancu, následné dorážky už ale predsalen konečne  skončili v sieti za Petríkom. A potom sa to začalo valiť na bránu hostí. Jeden útok za druhým a už nebola cesta späť. Buď, alebo. Vyrovnanie prišlo o necelé dve minútky. „EŠKA“ sa trápila viac ako päťdesiat minút v zakončení, ale nakoniec to začalo padať. Strelu Matúša Sukeľa ešte zblokovala defenzíva hostí, no delovka Jakuba Sukeľa z medzikružia skončila v sieti. A to stále nebolo všetko. Skalica sa dostala pod enormný tlak a ovocie v podobe tretieho gólu prišlo v 56.minúte. Bratia Sukeľovci otočili vývoj stretnutia. Na konci peknej súrodeneckej kombinácie bol Matúš Sukeľ, ktorého presná strela švihom prešla popri Petríkovej vyrážačke až do brány. Skóre stretnutia sme uzavreli minútu pred koncom do prázdnej bránky keď mohol už Huna poslať puk do siete avšak v poslednej chvíli mu ušiel puk a tak všetko v ďalšom striedaní uzavrel až Jakub Sukeľ.

„EŠKA“ sa tak úspešne odrazila v play out a do tabuľky si pripísala tri body.

Pokračujeme v rýchlom slede a už v nedeľu opäť v „Kôlničke“ privítame tradične o 17:00 hráčov Detvy.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

Play Out

1.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Skalica                          4:2 (0:0,0:2,4:0)

Góly: 52. Sukeľ (Sukeľ) PP, 54. Sukeľ (Sukeľ, Kriška), 56. Sukeľ (Sukeľ), 59. Sukeľ (Kriška) – 30. Škápik (Kňazev), 38. Jurák (Schmidt)

Strely: 42:23 (16:5,15:12,11:6)