Séria bez bodu pokračuje.

pridané: 07.03.2018

Tri kolá pred koncom základnej časti sme cestovali pod Pustý hrad do Zvolena.

V prvej tretine sme sa dokázali ujal vedenia. Úvodnému gólu predchádzal faul, keď sa Matúš Sukeľ dostal do úniku v ktorom bol faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Samostatný nájazd náš mladý útočník premenil strelou popod lapačku domáceho brankára. Naše vedenie nám ale dlho nevydržalo a v podstate následne v ďalšom striedaní sme inkasovali vyrovnávajúci gól, keď domáci útočník sa dokázal presadiť cez nášho obrancu a svoju akciu doviedol do úspešného konca, keď prekabátil aj Hollého v našej bráne. V 14.minúte domáci hráči mali možnosť hrať presilovú hru pri vylúčení jedného z našich hráčov a dokázali ju využiť na strelenie druhého gólu. Nešťastný moment, keď naši brániaci hráči natlačili puk aj so súperovým hráčom do bránkoviska a ten skončil za bezmocným Hollým znamenal vedenie domáceho mužstva. Viac sme nevideli v úvodnej dvadsaťminútovke a prehrávali sme o jeden gól.

Druhú tretinu sme nezačali najlepšie. Hneď v úvode sme opäť faulovali a museli sme tak hrať oslabovku. V nej Ross navýšil vedenie domácich, keď tvrdou strelou od modrej čiary po tretíkrát prekonal Hollého. Domáci boli v druhej tretine aktívnejší a z toho vyplynuli naše vylúčenia. Chlapci našťastie svojou obetavosťou už ďalší inkasovaný gól nedopustili. Bohužiaľ, ani my sme nedokázali využiť početné výhody a tak sme po štyridsiatich minútach prehrávali o dva góly.

V úvode tretej tretiny sme nevyužili šancu na zníženie, keď sme si zahrali presilovú hru. Väčšiu gólovú príležitosť sme si ale nedokázali vypracovať. V polovici záverečnej tretiny sme dovolili hrať domácim presilovku o dvoch hráčov  a domáci ponúknutú šancu využili na navýšenie skóre. Flick spomedzi kruhov strelou švihom popri vyrážačke prekonal Hollého. V 54.minúte mohol znížiť Rudo Huna. Pred prázdnou bránkou mu ale stihol zablokovať jeden z domácich hráčov hokejku. Chvíľu nato ani Vybíral po peknej nahrávke Matúša Sukeľa nedokázal svoj blafák zakončiť gólom. V 57.minúte naša štvrtá formácia predviedla peknú akciu po ktorej sme dokázali znížiť. Matej Bača dostal peknú časovanú nahrávku od Lištiaka pred bránu a mladý obranca „EŠKY“  už len vložil svoju hokejku do dráhy puku a upratal ho do siete. V závere sme ešte skúsili hru bez brankára, dopadlo to ale opačne ako sme chceli. Domáci uzavreli do prázdnej brány stav stretnutia a my sme si tak na svoje konto nepripísali žiadne body.

„EŠKU“ teraz čaká domáci zápas proti Banskej Bystrici, ktorý odohráme v piatok o 17:30 a základnú časť ukončíme v nedeľu zápasom na ľade Žiliny.

49.kolo

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš                       5:2 (2:1,1:0,2:1)

Góly: 6. Špirko (Hraško), 15. Steen (Flick) PP, 23. Ross (Coffman) PP, 50. Flick (Špirko) PP, 59. Coffman (Steen) - 6. Sukeľ M., 57. Bača (Lištiak, Uhrík)

Strely: 31:23 (10:7,13:6,8:10)