V šlágri kola výhra Bardejova + FOTO

Na lídra tabuľky sme bohužial nestačili.

Domáci pred peknou návštevou chceli poraziť silného súpera, ale ušiel im úvod zápasu. Nedokázali sa dostať do tempa a súper trestal každé zaváhanie obrany a brankára. V 8. minúte vydoloval útočník hostí puk za bránkou, poslal ho pred Dovinu a Baláž na dvakrát prekonal domáceho brankára. Po inkasovanom góle išiel na trestnú lavicu domáci hráč a hostia využili početnú výhodu. Znova aktívny Baláž dorazil Kalináčovu strelu. Domáci tréner si po tomto góle zobral time out. Trošku to domácim pomohlo. Lichanec dorážal Burzalovu strelu, ale neuspel. Následne sa Uram s Jabrockým rútili dvaja na jedného, domáci harcovník však nedokázal nahrať presne. Hru potom kúskovali vylúčenia.  V 17. minúte prišiel zlomový bod zápasu. Hlavný rozhodca vylúčil Laca, po súboji v rohu bardejovskej tretiny na 5 minút + dokonca zápasu a domáci oslabenie neustáli. Po diskutabilnom zákroku Nádašdiho hrali dokonca oslabovku o dvoch hráčov menej, a práve v nej strelili hostia tretí gól zápasu. Takáč od modrej prestrelil všetko pred sebou. Po prvej tretine svietilo na tabuli skóre 0:3.

Od začiatku druhej tretiny sa postavil do domácej bránky Pravda. Presilovka hostí pokračovala aj na začiatku druhej tretiny a hostia ju zahrali excelentne. Baláž dokonal svoj hetrik, keď po peknej  diagonálnej nahrávke zostal sám pri tyčke a nemal problém skórovať do prázdnej bránky. V 26. minúte prišiel ďalší direkt pre domácich hráčov. Bardejovskí útočníci vyrazili do prečíslenia 3 na 2 a svoj únik zakončili gólom, keď sa presadil strelou nad Pravdovu vyrážačku spomedzi kruhov, s chuťou hrajúci Baláž. Šiesty gól padol o tri minúty neskôr. Kalináč vystrelil z ľavého kruhu a puk pomedzi Pravdove betóny skončil v sieti. Domáci brankár mal zakrytý výhľad dobre cloniacim hráčom hostí. Potom sa konečne dostali k zmene skóre aj domáci. Bartík znížil strelou do pravého vinkla Sabolovej brány. Po dvoch tretinách svietilo pre domácich na tabuli hrozivé skóre.

Tretia tretina sa už niesla v pokojnom tempe. Kalináč znova v presilovke zveľadil strelou švihom vedenie hostí. Gólové predstavenie Bardejova na Liptove ukončil v oslabovke Vaško, ktorý získal na modrej puk, zaviezol ho do pásma a spoza obrancu švihom prestrelil  Dovinu, ktorý sa po šiestom góle vrátil späť do bránky. Záverečnú gólovú bodku v zápase zariadil Lichanec. Po Uramovej nahrávke medzi kruhy z prvej vymietol pravú šibenicu Sabolovej bránky. Nešťastný zápas pre domácich sa tak skončil.

Róbert Spišák:

"Mrzí ma, že práve dnes, keď nás ľudia prišli povzbudiť v hojnejšom počte na nás spadla takáto deka. Veľmi, veľmi ma to mrzí, že zápas dopadol takýmto výsledkom. Treba uznať kvality súpera, ale aj my sme im v niektorých situáciách pomohli. Verím, že fanúšikovia nezanevrú po tomto zápase a prídu nás povzbudiť  v rovnakom hojnom počte aj v ďalších domácich  zápasoch. Prestávka nám padla celkom vhod. Oddýchneme si, doplníme sily a verím, že sa do zápasového rytmu vrátime silnejší."

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 46 Bardejov  2:8 (0:3,1:3,1:2)

Góly: 37. Bartík (Cibuľa, Krčula), 55. Lichanec (Uram, Jabrocký) – 8. Baláž (Gmitter, Kalináč), 10. Baláž (Kalináč), 18. Takáč (Loydl, Solomonchak), 22. Baláž (Poláček, Kalináč), 26. Baláž (Kalináč, Gmitter), 29. Kalináč (Pichnarčík), 44. Kalináč (Takáč, Baláž), 54. Vaško

Strely: 31:25

Tresty: 4:6 + Laco (LM) 5+DKZ faul kolenom

Tréneri: Spišák : Tomko

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Dovina (Pravda) – Mezovský, Krčula, Marcinko, Cibuľa, Bartík – Nádašdi, Burzala, Uram, Lichanec, Jabrocký – Kadlubiak, Oravec, Laco, Piatka, Brezniak – Oško, Gápa

HC 46 Bardejov: Sabol – Loydl, Takáč, Gmitter, Kalináč, Baláž – Pichnarčík, Všetečka, Česelka, Cútt, Solomonchak – Poláček, Bednár, Vaško, Linet, Šimčák – Mojdis, Valjent, Borecký, Markuš

Rozhodcovia: Kalina – Peterka, Ševčík