Nitra body pod Zobor odniesla

pridané: 03.03.2018

Posledný zo série domácich zápasov sme ukončili súbojom s Nitrou.

Nezačali sme však podľa našich predstáv, keď v 8. minúte sme prehrávali po góle Macíka. Ten tečoval Rýglovu strelu a Košarišťan bol bezmocný. Naši chlapci si následne dokázali vypracovať šance, avšak Lawson svojich spoluhráčov podržal a nedovolil vyrovnať stav stretnutia. Najväčšie šance na jeho prekonanie mal Lištiak, ktorý neuspel v 14. a 17.minúte. V prvej tretine sme tak videli iba jeden gól, v našej sieti, a prehrávali sme tak po úvodnej dvadsaťminútovke o jeden gól.

Hostia zvýšili svoj náskok na začiatku druhej tretiny, keď vylúčenie „Kika“ Krišku už po piatich sekundách potrestal Slovák, ktorého strela od modrej čiary prepadla Andrejovi Košarišťanovi nešťastne za chrbát do siete. Na opačnej strane Uhríkov pokus vyrazil Lawson na ochrannú sieť. V 26. minúte sme mali ďalšiu obrovskú šancu, Tabaček medzi kruhmi našiel Matúša Sukeľa, no ten osamotený netrafil Lawsonovu bránku. Nitranom vyšiel v 29. minúte rýchly brejk, na konci ktorého bol po ukážkovej Kovacsovej prihrávke Bradley. Lekciu z efektivity nám predviedli hostia o dve minúty neskôr, keď Rýgl zvýšil už na 4:0 z ich pohľadu.Viac gólov sme následne už nevideli a tak sme po dvoch tretinách prehrávali vysokým rozdielom.

V záverečnej časti si už favorizovaní hostia napriek nedisciplinovanosti ustrážili náskok. Naši chlapci aj napriek sérii presilových hier, ktoré nám darovali hostia, nedokázali vsietiť aspon jeden gól. Výsledok mohol byť úplne iný, keby sme premenili gólové šance, ktoré sme mali v prvej polovici zápasu.

V nedeľu cestujeme do Popradu a zostáva nám veriť, že sa spod Tatier vrátime s bodom, či bodmi v autobuse.

51.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra                  0:4 (0:1,0:3,0:0)

Góly: 8. Macík (Rýgl), 21. M. Slovák (Kutálek, Blackwater) PP, 29. Bradley (Kovacs), 31. Rýgl (Bradley, Kovacs)

Strely: 31:30