Dali sme to!

Veľmi dôležitý, priamy súboj o ôsmu priečku sme zvládli.

Prvá tretina mala opatrný začiatok. Ani jedno z mužstiev nechcelo inkasovať ako prvé a hra tak bola opatrná. Všetko podstatné sa odohrávalo zväčša v strednom pásme a na ľade prebiehalo množstvo osobných súbojov. Naši chlapci si v tejto tretine odsedeli dva tresty na lavici hanby, svoje oslabenia ale zvládli a gól sme v úvodnej dvadsaťminútovke nevideli.

Druhá tretina už bola v lepšom tempe a obidve mužstvá sa osmelili smerom dopredu. V 26.minúte si na trestnú lavicu sadol hosťujúci hráč naši chlapci si dokázali vytvoriť tlak pred brankárom hostí. Diváci však na gól museli stále čakať. Ten prišiel v polovici zápasu keď sa Langhammer pekne natlačil až do pásma a strelou švihom z pravej strany dokázal prestreliť gólmana hostí.  Potom si v 34.minúte zahrali presilovú hru hostia, keď si na trestnú lavicu sadol Uhrík. Naši chlapci ustáli túto početnú nevýhodu bez inkasovaného gólu a tak sme po druhej tretine viedli o jeden gól.

Do tretej tretiny lepšie vstúpili hostia. V prvej päťminúútovke si až dvakrát vynútili presilovku, našťastie však nedokázali vyrovnať stav stretnutia. Naopak, v 48.minúte sme dokázali navýšiť naše vedenie. Pri avizovanom vylúčení súperovho hráča Kriška potiahol puk do tretiny, kde sa snažil predrať pred brankára, tam ho však zblokovali hráči súpera, puk ale prešiel až k Piatkovi a ten zasunul puk popri betóne Baroša do siete. Hostia sa potom ešte snažili znížiť stav stretnutia a zdramatizovať priebeh zápasu. Andrej Košarišťan v našej bránke ale tento večer nedovolil ani jednému puku prekĺznuť do siete a tak sme si na naše konto pripísali dôležité body.

V piatok ukončíme domácu päťzápasovú sériu proti Nitre. V nedeľu cestujeme do Popradu. Veríme, že aj po tomto dvojzápase budeme figurovať na ôsmom mieste v extraligovej tabuľke.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

48.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky

Góly: 31. Langhammer (J. Nemec, Gründling), 48. Piatka (Kriška, J. Sukeľ)

Strely: 26:32 (8:12,13:8,5:12)

Vylúčení: 5:4 + Mezovský (LM) 10min + DKZ, Husár (NZ) 10min OT, Hruška (NZ) 10min OT

Presilovky: 0:0

Oslabenia: 0:0

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - J. Tabaček, Moravčík, J. Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, Kurali, M. Bača - A. Laco, M. Sukeľ, R. Rapáč - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - Kriška, Piatka, J. Sukeľ - Vybiral, Uhrík, Lištiak

Nové Zámky: Baroš - M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Husák, Šimek - Zbořil, Šimun, Šille - Hřebejk, L. Jurík, Fábry - Škoda, Š. Novotný, Dubec - R. Varga, Dominik Rehák, Lorraine – Saulietis

Rozhodcovia: Orolin, Kalina - Gavalier, Gajan