Pauza neprospela

pridané: 26.02.2018

Prvý poolympijský zápas nám nevyšiel podľa predstáv a nedokázali sme nadviazať na predošlé dva víťazné zápasy.

Prvú vážnejšiu šancu mal v 2.minúte Vídelka, keď pekne obišiel jedného z domácich obrancov, ale Košarišťan mu našťastie nedovolil skórovať. Potom už prebrali iniciatívu na svoje hokejky a korčule naši chlapci. Bohužiaľ, ani dve presilové hry ku gólu neviedli. Náznaky šancí už následne nepriniesli gól ani na jednej strane a tak po úvodných dvadsiatich minútach bol stav bez gólov.

Diváci sa dočkali otváracieho gólu v úvode druhej tretiny. Vybíral získal v 23.minúte puk v rohu klziska, posunul ho Lištiakovi medzi kruhy, ktorému blafák nevyšiel, ale puk nakoniec na viackrát dotlačil do siete Uhrík. Štvrtá formácia si za svoju aktivitu počas prvej tretiny zaslúžila takúto odmenu. V tomto zápase predviedli mladý chlapci dobrý výkon. V polovici zápasu mal dobrú príležitosť opäť Vídelka na hosťujúcej strane, ani tentokrát však neprekabátil strelou švihom spomedzi kruhov nášho brankára, ktorý vytiahol pekný zákrok lapačkou. V 32.minúte sa Rudo Huna vrútil do pásma, obhodil si obrancu a svojim tradičným zakončením opečiatkoval bohužiaľ iba ľavú žŕdku brány. V tejto fáze stretnutia mala „EŠKA“ tlak a šance na vsietenie ďalšieho gólu. Matúš Sukeľ mohol navýšiť vedenie, avšak vo svojich dobrých príležitostiach neuspel. Na druhej strane v 37.minúte Surovkovi prekazil radosť Košarišťan. Viac už následne diváci nevideli a tak „EŠKA“ viedla po dvoch tretinách iba najtesnejším rozdielom.

Tretia tretina začala opatrne a v hre oboch celkov bolo viacero nepresností. V polovici zápasu však mohol definitívne zlomiť zápas na našu stranu Lištiak, ktorý sa dostal do krátkeho úniku po peknej Števuliakovej nahrávke. Bohužiaľ, opäť zvonila iba žŕdka Viarbitskeho bránky. A tak zákonite prišiel trest. Sládok v 54.minúte počas presilovej hry spomedzi kruhov umiestnenou strelou prekonal Andreja Košarišťana v našej bráne. Potom sa do diania na ľade opäť vrátili nepresnosti a veľa vzruchu sme nevideli. „EŠKA“ dostala necelé dve minúty pred koncom možnosť rozhodnúť v presilovke, táto herná situácia nám ale v tomto zápase vôbec, ale vôbec nevychádzala podľa našich predstáv, a tak zápas dospel do predĺženia. Ako prvý mohol rozhodnúť Števuliak v doznievajúcej presilovke, ale ako tomu bolo aj v riadnom hracom čase, s koncovkou sme si tento zápas nepotykali a tak sme pykali. Stratili sme puk v rohu klziska, ktorý sa nešťastne odrazil až medzi kruhy a odtiaľ ho už hosťujúci hráč poslal nekompromisne do siete.

Nenadviazali sme na predolympijské výkony a získali sme iba jeden bod. Nepodarilo sa nám preskočiť Nové Zámky v tabuľke. Stále zaostávame o jeden bodík. Zápas o všetko, práve s Novými Zámkami nás čaká v stredu o 17:00. Príďte nám prosím pomôcť v ťažkom boji svojimi hlasivkami.

50.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Detva                            1:2pp (0:0,1:0,0:1 – 0:1)

Góly: 23. Uhrík (Vybíral) – 54. Sládok (Žilka, Gašpar) PP, 62. Martin Chovan (Videlka, Milý)

Strely: 25:31 (7:12,11:9,7:9 – 0:1)