Dôležité, vybojované víťazstvo.

pridané: 09.02.2018

Prvý zo série piatich domácich zápasov sme zohrali proti Žiline.

Prvá tretina bola v našej réžii.  Začali sme aktívne a napádali sme rozohrávku súpera. Táto taktika slávila úspech a naši chlapci sa ocitli vo viacerých dobrých príležitostiach. Skóre sa nám podarilo otvoriť v ôsmej minúte, keď Jakub Sukeľ  prestrelil Tomeka strelou pomedzi betóny po Kriškovej práci v útočnom pásme. Stále sme boli aktívni a hostia boli zatlačení do defenzívy. Druhý gól sme pridali v presilovej hre v  14.minúte, keď Tabaček od modrej čiary vyslal strelu na Tomeka a tá zapadla až do siete. Pred brankárom hostí dobre clonili naši chlapci a uľahčili tak puku cestu do brány. Do konca tretiny ešte mali dobré šance Kriška, Žiak či Števuliak, viac gólov sme už ale nevideli, a tak sme po úvodnej dvadsaťminútovke  viedli o dva góly.

Druhá tretina už z našej stany nebola taká dobrá ako tá úvodná. Hostia sa osmelili aj vďaka našim oslabeniam. Konečný mal dvakrát dobrú príležitosť znížiť. V polovici zápasu Rogoň ani Stupka nepochodili pred Košarišťanom a "EŠKA" tak stále viedla o dva góly. Hosťom sa predsa podarilo pred koncom prostrednej tretiny znížiť. Predtým ešte mali dobré šance Žiak, Laco či Piatka. Zníženie prišlo v 37.minúte keď sme nedokázali dostať puk preč z tretiny, čo na prihrávku na voľného Stupku využil jeho spoluhráč Húževka a spomínaný Stupka mal dosť času, aby namieril a nakoniec trafil presne.  Po dvoch tretinách sme stále viedli, ale už iba o jeden gól.

Tretia tretina nemala tempo ako tie dve predtým. Bolo viac nepresností na oboch stranách. Do šancí sa najprv dostali hostia. V prvej polovici tretiny boli blízko vyrovnania Ondruš a dvakrát Pospíšil. Naši chlapci sa nevedeli presadiť tak, ako tomu bolo počas úvodných štyridsiatich minút. Hostia vyrovnali v 53.minúte. V presilovej hre Húževka tečoval Mikušovu strelu a začínalo sa odznova. Po vyrovnávajúcom góle hra ožila a v priebehu pár minút vznikli šance na oboch stranách a aj rozuzlenie zápasu. Ako prvý pohrozil Huna. Potom Ondruš na druhej strane neuspel v prečíslení dvoch proti jednému. Na prelome 54. a 55. minúte prišlo k poslednému zlomu v zápase. Najprv Húževka spálil tisícpercentnú šancu, keď Košarišťan vytiahol zázračný zákrok lapačkou. Po vhadzovaní v našom pásme sme vyhodili puk, ten dokorčuľoval Jakub Sukeľ, zbavil sa obrancu a presne prihral Kriškovi medzi kruhy a ten z prvej prestrelil Tomeka v bránke Žiliny. Potom sme si už viac - menej výsledok postrážili a doviedli súboj do víťazného konca.

Stiahli sme z náskoku Nových Zámkov, bohužiaľ, len jeden bod, nakoľko tie vyhrali s Nitrou po nájazdoch. Ďalšiu šancu zmazať bodové manko budeme mať  v nedeľu 11.2. proti Dukle Trenčín. Potom nás čaká Olympijská prestávka.

"EŠKA "DO TOHO!!!

45.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš - MšHK Žilina                              3:2 (2:0,0:1,1:1)

Góly: 8. J. Sukeľ (Kriška), 14. J. Tabaček (A. Laco, Paukovček) PP, 55. Kriška (J. Sukeľ) - 38. Stupka (Húževka), 53. Húževka (P. Mikuš, Tvrdoň) PP

Strely: 29:28 (12:10,13:6,4:14)

Vylúčení: 5:5

Presilovky: 1:1

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nemec, Gründling, Moravčík, J. Tabaček, Nádašdi, Mezovský, M. Bača - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - A. Laco, Paukovček, R. Rapáč - Kriška, Piatka, J. Sukeľ - Vybiral, Uhrík, Žiak

Žilina: T. Tomek - Kozák, Hatala, Juraško, Andersons, P. Mikuš, Martin Mazanec, Mendrej, Michal Roman - Tvrdoň, Húževka, T. Pospíšil - J. Jurík, Holovič, Konečný - Rogoň, Ondruš, Stupka - Váňa, Dolinajec

Rozhodcovia: Kalina, Lauff - Stanzel, Jobbágy