Z východu republiky s troma bodmi!

V zápase s Michalovcami sme dominovali.

Od úvodného buly sa hral na Zemplíne dobrý hokej. V úvode zápasu zaujala šanca domáceho Faitha. Na hosťujúcej strane pekne zakombinoval druhý útok Liptákov so zakončujúcim Lichancom. V 9.minúte diváci videli prvý gól. Uram si so Števuliakom vymenili za bránkou puk, Uram ho vyviezol na pravý kruh a na ľavom kruhu našiel osamoteného Števuliaka, ktorý z prvej prestrelil Okoličányho. Domáci vyrovnali v ich prvej počet výhode v zápase v 13. minúte. Bánovský sa rozkorčuľoval, zaviezol puk do pásma a zakončil medzi nohy Dovinu. V 18. minúte si za hákovanie Krčula sadol na trestnú lavicu, ale Liptáci sa nielenže ubránili, ale dokázali streliť aj gól. Bartík napádal domácich obrancov pri rozohrávke, získal puk, posunul ho pred bránku Cibuľovi a ten na dva krát prekonal domáceho brankára. Hostia tak po prvej tretine viedli o gól.

Liptáci začali druhú tretinu zle. Už po dvadsiatich sekundách vyrovnal Klouda. Vykorčuľoval spoza brány a nedal Dovinovi šancu. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú. V 30. minúte Kadlubiak pekne unikol po pravej strane a s Lacom sa rútili na jedného obrancu domácich. Kadlubiak sa neulakomil, nahral Lacovi a ten vsietil tretí gól Liptákov. Hostia po góle poctivo bránili a domáci sa nedokázali cez obranu presadiť. Aj to málo situácii čo nevyriešili obrancovia Liptákov, vyriešil spoľahlivý Dovina. V 37. minúte hostia ešte navýšili svoje vedenie. Cibuľa potiahol puk do pásma, prihral ho Marcinkovi, ktorý mu ho pekne vrátil pred bránu a skúsený útočník nemal problém zasunúť puk do siete. V druhej prestávke tak panovala v šatni Liptákov spokojnosť.

V tretej tretine hru kúskujú vylúčenia. Oba tímy mali možnosť predviesť svoje presilovkové formácie, ale ani jednému mužstvu sa z početnej výhody nepodarilo streliť gól. Góly padali až v záverečnej päťminútovke. Na radosť hosťujúcich fanúšikov do bránky Michaloviec. Najprv Marcinko v 56. minúte obkorčuľoval bránku a z pravého kruhu vymietol šibenicu domácej svätyne. Okoličány nemal šancu. V 59. minúte ešte Jabrocký pridal šiesty gól. Vkorčuľoval do pásma a strelou švihom spoza obrancu uzavrel skóre. Liptáci si tak na dlhú cestu domov pribalili z východu všetky body.

Róbert Spišák:

„Som spokojný nielen s výsledkom, ale aj s predvedenou hrou. Dobre sme súpera napádali a rovnako naša obranná činnosť fungovala dobre. Zápas sme podľa môjho názoru mali v rukách. Od stavu 2:2 sme opraty držali my. Teší ma prístup chalanov k zápasom. Toto sú presne tie veci, ktoré vedú k úspechu.“

Naši chlapci sa najbližšie predstavia na domácom ľade proti Považskej Bystrici, ktorej máme čo oplácať. V prvom tohto sezónnom zápase nás porazili na Považí futbalovo 1:0. Zápas sa hrá v piatok 23.10. o 17:00. Príď aj ty pomôcť svojou účasťou na zápase našim chlapcom poraziť a oplatiť prehru nepríjemnému súperovi. V piatok všetci na hokej!!!

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš        2:6 (1:2,1:2,0:2)

Góly a asistencie: 13. Banovský, 21. Klouda (Faith, Banovský) – 9. Števuliak (Uram, Burzala), 18. Cibuľa (Bartík), 30. Laco (Kadlubiak), 37. Cibuľa (Bartík, Marcinko), 56. Marcinko (Bartík, Dovina), 59. Jabrocký (Oravec)

Strely: 31:30