Z mesta ocele sa vraciame s bodom + FOTO

pridané: 31.01.2018

Prvé preložené „Olympijské“ kolo sme odohrali na ľade Košíc. Súper bol v tomto zápase veľký favorit.

Prvá tretina nepriniesla veľa vzrušenia. Šance sa rodili veľmi ťažko a sporadicky. Gól sme v úvodnej tretine nevideli a nezmenil to ani Koyš v 4.minúte či Jenčík a po ňom ani Hovorka v druhej polovici úvodnej tretiny. Po dvadsiatich minútach tak bol stav v metropole východu bezgólový.

Aj druhá tretina bola hlavne o bojovnosti ale konečne sme sa dočkali aj gólov. V 24.minúte neuspel Lištiak, ktorý dorážal Lacovu strelu, Habal dobre zasiahol. Úvodný gol stretnutia nakoniec vsietili domáci. Mikulášsky odchovane Miklík po Nagyovej nahrávke zakončil prečíslenie dvoch proti jednému nekompromisne pod hornú tyčku Košarišťanovej bránky. Naši chlapci však zabojovali a ešte do konca druhej tretiny sme vyrovnali stav. V presilovke sa strela Branislava Rapáča odrazila od zadného plexiskla pred Habala, tam si ho našiel jeho brat Richard a upratal ho pomedzi nohy domáceho brankára do siete. Po dvoch tretinách bol stav na východe republiky stále vyrovnaný.

V 42.minúte Košarišťan hokejkou zachránil „EŠKU“ pred istým gólom, keď sa Suja natláčal spoza bránky a zasúval puk do jej odkrytej časti. Košičania mali ideálnu možnosť získať náskok späť v 48. minúte, ale ani 36-sekundová presilovka o dvoch hráčov nepriniesla ich druhý gól. V 52.minúte mohol Matúš Sukeľ v presilovke po Števuliakovej nahrávke skórovať, trafil však iba Habala. Na vyrovnanom skóre nič nezmenili ani dve ďalšie presilovky. V 59.minúte najprv Ladislav Nagy sa snažil rozhodnúť a zamotal hlavy našim obrancom, aby následne Rudolf Huna v brejku dvoch proti jednému po Števuliakovej nahrávke trafil len Habalov betón. Zápas tak dokráčal až do prečíslenia.

V nom mali veľkú šancu rozhodnúť domáci v presilovej hre. Tú sme ustáli a ubránili. V 64.minúte sme ale už boli prikrátky na zakončenie Pacana po Dudášovom  sóle.

Z Košíc sme si tak priviezli jeden bod. Teraz nás v piatok čaká zápas na ľade Nitry a v nedeľu privítame pred domácimi fanúšikmi Poprad.

47.kolo

HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš                           2:1pp (0:0,1:1,0:0 - 1:0)

Góly: 37. Miklík (L. Nagy, Pulli), 64. Pacan (Dudáš, Habal) – 39. R. Rapáč (B. Rapáč) PP

Strely: 34:25 (12:9,11:7,9:5 – 2:4)

Tresty: 5:5 + Huna 10min OT + DKZ (Napádanie rozhodcu)

Presilovky: 0:1

Košice: Habal - Dudáš, B. Kessel, Ovčačík, Šedivý, Pulli, Michalčin, Koch - L. Nagy, Pacan, Miklík - Šoltés, Hovorka, Kafka - Jenčík, Suja, Spilar - Vrábeľ, Boltun, Hričina - Š. Petráš

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Moravčík, Gründling, Nemec, Tabaček, Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, Nitriansky - Rudolf Huna, Piatka, Števuliak - B. Rapáč, Paukovček, R. Rapáč - Kriška, M. Sukeľ, Koyš - A. Laco, Uhrík, Lištiak

Rozhodcovia: T. Orolin, Štefik - Rojík, Stanzel

Diváci: 2 591