Výsledok mrzí, hra potešila

V 38.kole zavítali na Liptov hráči z Košíc a východniari boli v tomto zápase papierovými favoritmi.

My sme si však do zápasu doniesli víťaznú šnúru, ktorá činila tri zápasy, a nechceli sme ju prerušiť. V drese Oceliarov už nastúpila aj ich najnovšia hviezdna posila - Michel Miklík.

Začali sme svižne a od úvodu sme sa zahryzli do súpera. V tretej minúte sa štvrtá formácia usadila v útočnom pásme a vyslal na Habala sériu striel, po ktorej musel brankár hostí ukázať svoje kvality. Následne nám hostia v 4.minúte ponúkli presilovú hru. V nej sme síce nedokázali skórovať, ale v jej dozvukoch, už po naskočení piateho korčuliara Košíc, sme predsa dokázali otvoriť skóre. Rudolf Huna sa na modrej čiare neulakomil na strelu, ale poslal strieľanú prihrávku pred bránu, kde si nakorčuľoval Richard Rapáč a pekným tečom poslal puk do siete. Hostia odpovedali rovnako v presilovej hre v polovici prvej tretiny. Kafka sa na dvakrát postaral o vyrovnané skóre, keď dorazil svoju strelu, ktorú Hollý vyrazil. Ďalšie vylúčenie sme už našťastie ustáli a tak sme už v prvej tretine gól nevideli. Tempo zápasu bolo z oboch strán dobré a diváci sa tešili na ďalší priebeh stretnutia.

Do druhej tretiny vlietli hostia ako uragán a zatlačili našich chlapcov, z čoho vyústil druhý gól Oceliarov. Suja našiel krásnou prihrávkou Pulliho, ktorý si nakorčuľoval od modrej čiary a ten do prázdnej bránky poslal hostí do vedenia. Našich prebrala až presilová hra v 24.minúte. Vytvorili sme si tlak, puk sme ale do siete nedokázali dopraviť. V polovici zápasu mal obrovskú šancu na vyrovnanie Števuliak, jeho dorážka do odkrytej brány si ale cestu za Habalov chrbát nenašla. A keďže sme gól nevideli ani v dvoch presilovkách nášho tímu v druhej polovici tretiny, stav bol po štyridsiatich minútach priaznivejší pre hostí.

Do tretej tretiny sme vleteli naopak my. Matúš Sukeľ po dvoch minútach hry krásnou strelou švihom ponad lapačku Habala vyrovnal stav stretnutia. Toto bohužiaľ platilo len presne jednu minútu. Laco Nagy svojou typickou strelou spomedzi kruhov po tretíkrát poslal puk do liptovskej siete a tak sme museli opäť doháňať súpera.  V 45.minúte zazvonila po Mezovského strele tyčka na Habalovej bráne a „EŠKA“ sa v tejto fáze zápasu enormne tlačila za vyrovnaním stavu. V 49.minúte sa Paukovček predral v rýchlosti cez dvoch protihráčov až pred Habala, ten musel pri jeho blafáku vytiahnuť dôležitý zákrok. V polovici tretiny sme dostali možnosť štvorminútovej presilovky po faule na Jakuba Sukeľa. Nezahrali sme ju však dobre a hostia dokonca navýšili svoje vedenie, keď Nagy svojim druhým gólom v zápase poslal svoje farby do dvojgólového vedenia. Gólu predchádzala obrovská chyba v rozohrávke „EŠKY“.  Do konca zápasu už diváci ďalšie góly nevideli aj napriek snahe našich chlapcov ešte zápas zdramatizovať. Naša víťazná šnúra sa tak pretrhla. Chlapci si ale za svoj výkon vyslúžili potlesk divákov.

V nedeľu nás čaká veľmi dôležitý zápas s našim priamym konkurentom o ôsme miesto, Novými Zámkami. Zápas odohráme na súperovom ľade, a nám nezostáva nič iné, iba držať našim chlapcom palce, aby tento zápas zvládli k našej a ich spokojnosti.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

38.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice                           2:4 (1:1,0:1,1:2)

Góly: 6. R. Rapáč (Rudolf Huna, Paukovček), 42. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Nádašdi) - 10. Kafka (Marek Hovorka, Šedivý) PP, 22. Pulli (Suja, Spilar), 43. L. Nagy (Pacan, B. Kessel), 52. L. Nagy OS

Strely: 42:35