23.09.2018 18:00 MAC Budapest - MHK 32 Liptovský Mikuláš 27.09.2018 17:00 MHK 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Jegesmedvék Miskolc 30.09.2018 17:00 HK Nitra - MHK 32 Liptovský Mikuláš

Konečne dvakrát po sebe.

pridané: 12.01.2018

V ďalšom ligovom kole sme cestovali do Žiliny. Očakával sa vyrovnaný zápas a boj o každý centimeter ľadu.

Od úvodu zápasu sa tieto slová aj potvrdzovali. Domáci podporovaní myšlienkou, že majú na krku ultimátum sa snažili o malý kúsok viac ako naši chlapci, ale šancí bolo ako šafránu. Prvá vážnejšia prišla v 11.minúte, keď domáci Hruška nabíjal Tvrdoňovi, Košarišťan ale betónom pekne zasiahol a nedovolil skórovať hladným Vlkom. Aj ďalšia šanca patrila domácim, keď Holovič tečoval Handlovského strelu, Košarišťan opäť úspešne zasiahol. Potom už sme aj my ukázali, čo vieme. Piatka sa pekne natláčal pred Tomeka, puk sa mu ale nepodarilo dostať do siete. Pri vylúčení Kozáka našiel Uram krásnou nahrávkou Matúša Sukeľa, ani ten nedokázal pretlačiť puk za brankára. Gól sme tak v prvej tretine nevideli a stav bol vyrovnaný.

V druhej tretine sa už predsa len roztrhlo vrece s gólmi. Ako prvý sa presadili domáci v 24.minúte. Pospíšil po pravej strane dotiahol puk do pásma. Prvú strelu Košarišťan vyrazil, ale na dorážku Holoviča už nedosiahol. Vyrovnanie prišlo v 28.minúte. Gründling poslal od modrej puk smerom na bránu, pred Tomekom ho tečoval Langhammer a domáci brankár nedokázal zareagovať. Jediný legionár v našom drese tak vyrovnal stav stretnutia. Do konca prostrednej tretiny sme sa ešte stihli dostať aj do vedenia. Predtým sme sa ale museli brániť v dvojnásobnej oslabovke, na naše šťastie sme dokázali udržať vyrovnaný stav. A tak sme mohli udrieť my. Aktívny Langhammer po Hunovej nahrávke po peknej strele po druhýkrát prekonal domáceho gólmana. Po dvoch tretinách sme tak viedli o jeden gól.

Od začiatku tretej tretiny sa domáci snažili vyrovnať stav stretnutia a to sa im podarilo zanedlho po úvodnom buly poslednej dvadsaťminútovky. V 43.minúte Stupka po prihrávke z pravého rohu strelou pomedzi Košarišťanove betóny vyrovnal stav stretnutia. V 47.minúte sme po Kriškovej tvrdej strele, ktorá skončila na tyčke mohli opäť viesť, bohužiaľ, nebolo nám dopriate. Minútu pred koncom mohol domáci Klimenta zrušiť vyrovnaný stav, osamotený pri pravej Košarišťanovej tyčke sa však k puku nedostal, a tak nasledovalo predĺženie.

V predĺžení sme sa najprv museli brániť doznievajúcej oslabovej hre, ktorú sme úspešne ubránili, a tak sme sa mohli nadýchnuť k útoku na druhý bod do extraligovej tabuľky. Po Suchého delovke poskakoval puk po bránkovej čiare, za ktorú ju nakoniec upratal Richard Rapáč a "EŠKA" si tak pripísala druhé víťazstvo po predĺžení za sebou.

"EŠKA" DO TOHO!!!

 

Tipsport liga

36.kolo

MšHK Žilina - MHK 32 Liptovský Mikuláš            2:3pp (0:0,1:2,1:0 - 0:1)

Góly: 24. Holovič (Handlovský, Pospíšil), 43. Stupka (Pospíšil, Konečný) – 28. Langhammer (Gründling, Huna), 35. Langhammer (Huna), 64. Rapáč (Suchý, Langhammer)

 

Strely: 51:21

Vylúčení: 5:5

Presilovky: 0:0

Oslabenia: 0:0

 

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mazanec, Kozák, Andersons, Juraško, Chaloupka, Roman, Hatala, Mendrej – Pospíšil, Holovič, Handlovský – Jurík, Hruška, Tvrdoň – Klimenta, Húževka, Švihálek – Rogoň, Konečný, Stupka

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Mezovský, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj – Števuliak, Langhammer, Huna – Rapáč R., Paukovček, Sukeľ J. – Uram, Sukeľ M., Kriška – Uhrík, Piatka, Laco

 

Rozhodcovia: Štefik, Konc – Kollár, Rojík

Diváci: 882

 

Tomáš Paprčka

Pod Poľanou víťazne.

21.09.2018: V štvrtom kole sme odohrali zápas na ľade nepríjemnej Detvy.

celý článok

Ďalší bod z ľadu súpera.

19.09.2018: „EŠKA“ po dvoch bodoch z ľadu majstra si dokázala vybojovať jeden aj na ľade vicemajstra.

celý článok

Miika je už doma.

17.09.2018: Miika nedohral úvodné stretnutie na ľade majstra.

celý článok

Bojovnosť a srdiečko nadovšetko.

14.09.2018: Úvodné kolo nového ročníka nás zavialo do Banskej Bystrice.

celý článok

Úspešný vstup do sezóny. + VIDEO

13.09.2018: Chlapci si v úvodnom vystúpení v novej sezóne pripísali víťazstvo.

celý článok