Nitra nad naše sily

V rámci 33.kola k nám zavítali hráči z Nitry.

Prvá časť bola z oboch strán opatrná. „EŠKA“ mali dobrú možnosť otvoriť skóre v presilovke, do vážnej šance sa ale nedostala. V 8.minúte sa odhodlal k tvrdej strele od modrej Nádašdi, no jeho pokus aj s menšími problémy dokázal Lawson zneškodniť. Skóre mohol otvoriť na opačnej strane Krištof, ktorý ani na trikrát neprekonal Košarišťana. Posledná päťminútovka prvého dejstva sa dohrala v pokojnom tempe. Oba tímy nič neriskovali, zakončenia domáceho Laca, či na druhej strane Krištofa bezgólový stav nezmenili.

Pár sekúnd od začiatku druhej tretiny si presilovku zahrali aj hostia. Počas nej si "Corgoni" síce vypracovali dve dobré príležitosti, no skóre otvorili krátko po skončení početnej výhody. V 23.minúte našla Krištofova prihrávka medzi kruhmi osamoteného Pauloviča, ktorý presnou strelou do horného rohu prekonal Andreja Košarišťana v našej bránke. Snažili sme sa zápas vyrovnať, no naša hra smerom dopredu bola poriadne utrápená, čo iba podčiarkli druhým gólom hostia. V 28.minúte našiel Paulovič pred bránou Macíka, ktorý ešte z prvej strely neuspel, no následnou dorážkou nedal šancu Košarišťanovi. V 32.minúte mohol navýšiť vedenie svojho tímu Pupák, lenže Košarišťan vytlačil lapačkou puk do žrde. Pred druhou sirénou mohol znížiť Matúš Sukeľ, ale v nájazde neprekonal dobre chytajúceho Lawsona.

Liptáci síce prehrávali o dva góly, lenže do útoku sa dostávali iba sporadicky. Nitra si skúsene kontrolovala náskok umnou hrou v našom obrannom pásme. Naši chlapci pohrozili až v 51.minúte. Huna našiel na modrej Tabačeka, ktorého tvrdú strelu z prvej zlikvidoval Lawson. Zápas ožil v poslednej päťminútovke. Najskôr vzruch pred Košarišťanom spôsobil tutovkou Macík, no na 3:0 zvýšil až o tridsať sekúnd Slovák, ktorého gól po telefonickej vsuvke musel potvrdiť až videorozhodca. Čestný zásah Liptovského Mikuláša prišiel necelé tri minúty pred záverečnou sirénou. Branislav Rapáč to zobral na seba a peknou individuálnou akciou vymietol pravý roh nitrianskej brány.

V sobotu cestujeme do Popradu a v nedeľu o 16:00 v televíznom prenose privítame Banskú Bystricu.

33.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra                        1:3 (0:0,0:2,1:1)

Góly: Góly: 58. B. Rapáč (Suchý) - 23. Paulovič (Krištof, Macík), 28. Macík (Paulovič, Rais), 57. M. Slovák (Ordzovenský)