Na rozbehnutý Zvolen sme nestačili.

pridané: 29.12.2017

V predposlednom zápase starého roka sme cestovali pod Pustý hrad. Zvolen je rozbehnutý, vyhráva jeden zápas za druhým, ale my sme im to chceli prekaziť.

Prvýkrát v sezóne dostal príležitosť v bránke Hollý. Zvolen začal aktívne. Už v druhej minúte sa ocitol v dobrej príležitosti Obdržálek, ale voľný z dvoch metrov nepokoril brankára Hollého. Postupne ožili aj naši chlapci, zblízka poslal puk do žŕdky Langhammer. Viac sa však korčuľovalo, dlho sa hralo bez prerušenia a šancí bolo ako šafranu. Za zmienku stála do prestávky iba strela Kytnára švihom, pri ktorej sa Juro Hollý poriadne natiahol. Prvá tretina tak góly nepriniesla.

V druhej tretine predviedli oba tímy oveľa živší hokej. Najprv mali dobré možnosti domáci. Pred Hollým neuspeli Matis, Bokroš, Coffman, Fekiač a Šišovský. V polovici stretnutia mohol otvoriť skóre z brejku Langhammer, vzápätí sa naskytlo prečíslenie Zvolenčanom, no Kytnár neposlal puk ponad betón nášho brankára. V 37.minúte sme predviedli ukážkovú akciu na jeden dotyk pri prečíslení troch proti jednému. Langhammer zľava prihral napravo Hunovi, ktorý pohotovo našiel v strede Števuliaka a ten bez prípravy zakončil a otvoril skóre stretnutia. Odpoveď hokejistov spod Pustého hradu prišla o dve minúty neskôr v presilovke o dvoch hráčov. Hraško z kruhu bližšie k stredu útočného pásma prestrelil Hollého a vyrovnal stav stretnutia. Tesne pred druhou prestávkou sme mohli opäť ísť do vedenia, ale svoj nájazd Rudolf Huna nevyužil

Začiatok tretej tretiny patril Zvolenu. Najprv Šišovský netrafil puk pred odkrytou svätyňou „EŠKY“, mrzieť ho to však nemuselo, pretože v 43.minúte sa presadil spoza protihráča bekhendom Kytnár a poslal domácich do vedenia. Domáci boli pri chuti, často útočili a strieľali. Vyplatilo sa. Na 3:1 totiž zvýšil po dobrej práci v predbránkovom priestore znovu pohotový Kytnár. Až po tomto zásahu sme na chvíľu ožili, ale do vyloženej príležitosti sa nedostali. O drámu sa napokon postaral v 55.minúte strelou od modrej v početnej výhode Kurali a záver tak bol ešte horúci. V závere sme odvolali brankára, no medzi opustené žrde sa trafil Špirko a uzavrel skóre na 4:2.

V poslednom zápase roka hostíme v sobotu Detvu v tradičnom čase o 17:00.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

 

 

Tipsport liga

31. kolo

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš           4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly: 39. Hraško (Michal Chovan), 43. Kytnár (Hraško, Šišovský), 47. Kytnár (Michal Chovan, J. Kováčik), 60. Špirko – 37. Števuliak (Ru. Huna, Langhammer), 55. Kurali (R. Suchý).

 

Strely: 37:27

Vylúčení: 3:3

Presilovky: 1:1

Oslabenia: 0:0

 

Zvolen: Šimko – Drgoň, Hraško, T. Bokroš, Ross, J. Kováčik, Ťavoda, Andersons, Wharton – Šišovský, Špirko, Michal Chovan - Coffman, Steén, Obdržálek – Matis, Kytnár, Síkela – V. Fekiač, L. Jurík, Martin Ďaloga

L. Mikuláš: Hollý - Gründling, J. Nemec, R. Suchý, Kurali, Mezovský, J. Tabaček, Nádašdi, M. Moravčík – Števuliak, Langhammer, Ru. Huna – A. Laco, Piatka, B. Rapáč - Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ - Žiak, Uhrík, Vybíral

 

Rozhodovali: D. Konc, Snášel – Výleta, Kollár

1916 divákov

 

Tomáš Paprčka

V pondelok ďalšia časť prípravy

20.07.2019: V pondelok sa opäť otvoria dvere na šatni „A“ mužstva.

celý článok

Ďalšia posila zadných radov

19.07.2019: Po domácom odchovancovi prichádza ďalší skúsený hráč, ktorý vystuží našu obranu.

celý článok

Aj do útoku návrat odchovanca

19.07.2019: Obranné rady už svojho navráteného odchovanca získali, a čo útok?

celý článok

Po rokoch návrat domov

18.07.2019: Hlásime ďalší návrat jedného z odchovancov na domovský ľad.

celý článok

Rozhovor s Máriom Kuralim

08.07.2019: Dnes Vám prinášame rozhovor s obrancom Máriom Kuralim, ktorý sa rozhodol pokračovať v našom drese aj v novej sezóne.

celý článok