Z Východu si vezieme jeden bod

pridané: 22.12.2017

Na ďalekú cestu z hlavného mesta východného Slovenska, Košíc,  sme si pribalili jeden bod.

Prvú veľkú príležitosť na skórovanie mal náš obranca Kurali už v 2. minúte, ale po Rapáčovej prihrávke sa osamotený pred Habalom nepresadil. Dvojičky Matúš a Jakub Sukeľovci následne v krátkom slede putovali na trestnú lavicu a darovali domácim 110-sekudovú presilovku o dvoch hráčov. V nej nás Košičania zovreli pred brankárom Košarišťaňom, ale ich súhre chýbal moment prekvapenia a tak sme sa úspešne ubránili. Košičania sa naďalej snažili o otvorenie skóre, ale defenzívna taktika „EŠKY“ slávila úspech. Skóre sme napokon otvorili my. V 10.minúte Rudolf Huna získal puk na obrannej modrej čiare, ušiel Boltunovi i Kesselovi a svoj brejk zakončil gólom. Po prvej tretine sme viedli 1:0

Aj druhá tretina bola o dobýjaní našich hradieb, ale tie dlho odolávali. Košičanom v ich ofenzívnom snažení chýbala ľahkosť, čo mala na svedomí aj dôsledne pracujúca defenzíva našich hráčov. V 29.minúte sme navýšili svoje vedenie. Tabaček v strednom pásme uvoľnil Matúša Sukeľa, ten sa rýchlou kľučkou zbavil na modrej čiare Dudáša a tvrdú strelu namieril presne do pravého horného rohu Habalovej brány. Gólové mlčanie domácich neukončil po individuálnej akcii ani Vrábeľ. Na opačnej strane nevyužil svoju sľubnú príležitosť Števuliak. V 35.minúte sa však domáci predsa len dočkali, keď Hovorkovu strelu v presilovke dorazil zle bránený Suja do siete. Viac gólov diváci nevideli a aj po dvoch tretinách sme viedli o jeden gól.

„EŠKA“ cítila šancu na úspešný výsledok a v úvode tretej časti pokračovali v koncentrovanom výkone. Ten mohol v 43.minúte podčiarknuť Rapáč, po ktorého strele zachránila Habala konštrukcia bránky. Košický brankár si krátko na to poradil aj s pokusom Ruda Hunu, ktorý opäť unikal do krátkeho brejku. Od polovice tretej tretiny sa tlak domácich stupňoval a Andrej Košarišťan mal čoraz viac práce. Hoci si poradil s viacerými zložitejšími situáciami, v 55. minúte nenápadná strela Hovorku v presilovke prepadla až do siete a stav tak pár minút pred koncom bol 2:2. V závere tretej časti hry sme dostali možnosť rozhodnúť o výsledku v presilovej hre a hoci sme si v jej závere vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, Habala sme nedokázali prekonať.

V predĺžení mal veľkú príležitosť Rapáč, ale aj jeho pokus spomedzi kruhov zmaril brankár Habal. V samostatných nájazdoch sa presadili iba Košičania Šoltés a Hovorka a tak sme si druhý bod do tabuľky bohužiaľ nepripísali.

Dobrý výkon sme okorenili ziskom jedného bodu. Škoda, že sme takto nedokázali hrať šesťdesiat minút proti Trenčínu.

Teraz nás už čakajú vianočné sviatky a po nich dva veľmi dôležité domáce zápasy. Na Štefana, 26.12. hostíme Nové Zámky a v predsilvestrovský večer, 30.12. hostíme Detvu.

Prajem Vám pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších a verím, že sa vidíme na Štefanskom zápase.

29.kolo

HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš               3:2sn (0:1,1:0,1:0 – 0:0,1:0)

Góly: 35. Suja (Marek Hovorka, Šedivý), 55. Marek Hovorka (B. Kessel, Kafka)PP, rozhodujúci sam. nájazd: Šoltés - 10. Rudolf Huna, 29. M. Sukeľ (J. Tabaček, Gründling) PP

Strely: 35:22