Z majstrovského ľadu bez bodu.

pridané: 08.12.2017

Extraliga pokračuje svižným tempom a tentokrát nás zavialo neďaleko, za Donovaly, do Banskej Bystrice.

Na ľade majstrovskej Banskej Bystrice sme očakávali náročný zápas a naše predpoklady sa do bodky naplnili. Domáci v poslednom ligovom zápase nevyhrali a tak chceli odčiniť svoje zaváhanie. V 4.minúte nevyužil šancu Kriška, v 12.minúte Rapáč a zoči-voči brankárovi Lukášovi nepochodil v 15.min ani Matúš Sukeľ.  Skóre otvoril v 11. min Faille, keď si počkal na rozhodujúci moment a ležiaceho Košarišťana prekonal takmer z čiary. V 20. min gólom do šatne po strele Surového a umnom clonení Lampera nám domáci jasne naznačili, že si na tri body nedajú siahnuť a po prvej siréne sme tak bohužiaľ prehrávali o dva góly.

Druhá tretina sa niesla vo vyrovnanom tempe. Tretí gól padol v polovici zápasu keď pohotovým gólom Andrisík v 31.minúte v presilovke po načasovanej nahrávke Hohmanna 'baranov' úplne upokojil a našich chlapcov dosť rozladil. Rozhodcovia navyše prisúdili dva video momenty, po ktorých sa Bystričania radovali, našťastie v náš prospech.

V tretej tretine nám mohol vykresať nádej v 42.minúte Paukovček, vzápätí na druhej strane Košarišťana neprekonal Hohmann a Uram zasa nenarušil čisté konto Lukáša. Gól sme strelili až v presilovke v 52.minúte vďaka Kriškovi keď strelou spomedzi kruhov prekonal domáceho brankára po peknej Uramovej nahrávke. Onedlho sme mali ďalšiu možnosť zahrať si v početnej výhode a zápas zdramatizovať, no šancu si naopak vytvorili domáci so zakončením Bartánusa. V samom závere si domáci odkontrovali víťazstvo a podfarbili ho štvrtým gólom v presilovke po strele Ďatelinku od modrej. V Banskej Bystrici sme tak na body nedosiahli.

V nedeľu nás čaká veľmi dôležitý zápas na domácom ľade proti Žiline. V tradičnom čase o 17:00 budeme potrebovať aj tvoje hlasivky.

26. kolo

HC'05 iClinic B. Bystrica - MHK 32 L. Mikuláš                 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 11. Faille (Giľak, Delisle), 20. Surový (Rosandič, Brittain), 31. Andrisík (Hohmann) PP, 57. Ďatelinka (Asselin) PP - 52. Kriška (Uram) PP