Opäť o gól.

pridané: 01.11.2017

Posledný domáci zápas pred reprezentačnou prestávkou, v ktorej sa Slovenskí reprezentanti predstavia na nemeckom pohári, nám opäť ušiel pomedzi prsty.

Prehrali sme po predĺžení s majstrovskou Banskou Bystricou.

Prvá tretina začala v dobrom tempe. Do útoku sa tlačili hlavne domáci Liptáci a boli to oni kto prví vážnejšie ohrozil súperovu bránku. V prvej presilovke si dobre nahrali puk ale ich  zakončenia skončili na pozornom brankárovi hostí. „EŠKA“ sa dočkala v polovici tretiny. Matúš Sukeľ zakončil krásnu kombináciu celého útoku do odkrytej bránky a Liptáci viedli. Domáci po góle ožili a ešte viac sa snažili tlačiť pred Bystrickú bránku. Dokázali si vypracovať aj veľké šance, či už Kriška alebo Langhammer, bohužiaľ, trápenie v koncovke naďalej trvá, a to nás stojí mnoho stratených bodov. Po prvej tretine mohol byť náskok našich farieb väčší, ako len o jeden gól.

Druhá tretina potom ukázala, prečo je Bystrica majstrom republiky. Zo šatne vyšli ako vymenení a prebrali iniciatívu. Po štyroch minútach sa najlepší hráč hostí v zápase, Hohmann,  rozkorčuľoval v strednom pásme a spoza obrancu strelou pod lapačku prekonal Košarišťana v domácej bráne. Viac z hry, ako sme spomenuli, mali v prostrednej tretine hráči Bystrice, ale aj domáci dokázali pohroziť z protiútokov ako napríklad Rudolf Huna či Langhammer. Viac gólov ako v prvej tretine sme však nevideli, a tak po štyridsiatich minútach bol stav vyrovnaný.

Tretia tretina pokračovala v intenciách tej predošlej. Domácich prebral k väčšej aktivite až inkasovaný gól. Mihálik dostal presný puk medzi kruhy a nechytateľnou strelou prekonal Košarišťana. V polovici tretiny prerušilo aktivitu domácich vylúčenie Sukeľa a „EŠKA“ sa musela brániť. Puk párkrát poskakoval okolo bránkoviska Andrej Košarišťana, našťastie ani raz sa nedostal za bránkovú čiaru. Liptáci si tak mohli v závere opäť, ako v mnohých zápasoch, vyskúšať power play. V nej sa našťastie zrodilo vyrovnanie. „EŠKA“ sa usadila v pásme a Uram poslal puk pred brankára, kde sa k dorážke dostal Huna a poslal puk za Lukášov chrbát. Diváci sa tak dočkali predĺženia.

V ňom si ako prvý zahrali presilovku domáci, žiaľ neúspešne, aby im o minútu nato hostia ukázali, ako sa rozhoduje zápas v početnej výhode v predĺžení. Domáci tak získali len bod, a počas reprezentačnej prestávky budú musieť zlepšiť hlavne zakončenie.

Pred reprezentačnou prestávkou sa Liptáci predstavia ešte v piatok na ľade Žiliny a v nedeľu pocestujú na ľad lídra tabuľky z Trenčína. Doma sa predstavíme až 17.11. tradične o 17:00 proti Košiciam.

17.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Banská Bystrica           2:3pp (1:0,0:1,1:1 – 0:1)

Góly: 11. M. Sukeľ (Kriška, M. Uram), 59. Rudolf Huna (M. Uram, J. Tabaček) - 24. Hohmann (J. Brejčák, A. Sedlák), 42. V. Mihálik (Gabor, Češík), 65. Faille (I. Ďatelinka, T. Surový)

Vylúčení: 8:7 navyše: Gründling (Banská Bystrica) 10 min za nedovolený výstroj

Presilovky: 1:1

MHK 32 L.Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, J. Nemec, R. Suchý, J. Tabaček, Moravčík, D. Devečka, Pacalaj - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - Rudolf Huna, Paukovček, J. Sukeľ - B. Rapáč, Langhammer, A. Laco - Spilar, Piatka, Kabáč

HC´05 iCLINIC B.Bystrica: Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, G. Gélinas - Faille, T. Surový, M. Lunter - Belluš, P. Valent, Róth - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Lamper, Češík, Gabor – Giľák

Rozhodovali: Snášel, T. Orolín - R. Gavalier, Stanzel,