Neúspešné Podtatranské derby

pridané: 30.10.2017

V 16.kole sme sa predstavili na ľade v neďalekom Poprade. Kamzíkom sme mali čo vracať.

V prvom vzájomnom dueli v „Kôlničke“ nás porazili, a tak sme potrebovali dorovnať bilanciu.

Aktívnejšie začali domáci a prvú veľkú šancu spálil Svitana, keď v presilovke po ideálnej nahrávke krížom cez tretinu netrafil ideálne puk a neposlal ho do odkrytej časti bránky. V 12.minúte mohol Marek Uram po Kriškovej nahrávke otvoriť skóre, jeho bekhendové zakončenie ale skončilo len na brvne domácej bránky. V 14.minúte sa diváci na štadióne dočkali prvého gólu. Abdul nastrelil od mantinela prudký puk na bránu, Košarišťan vyrazil a Vartovník po otočke pri tyčke poslal puk do siete. Viac gólov nepadlo a domáci tak viedli po prvej tretine o jeden gól.

Začiatok druhej tretiny priniesol presilovú hru na jednej aj druhej strane. Domáci aj naši hokejisti si v nich síce vytvorili tlak, ku gólu sa však nedopracovalo ani jedno mužstvo. Potom zaujala hlavne chlapská pasovačka Laca s Ježekom. Mladý útočník nakoniec poslal domáceho borca na ľad a tak ho môžeme považovať za víťaza junáckeho súboja. Obaja si odsedeli 10 minútový trest a v tretej tretine pokračovali v zápase. Viac sa bohužiaľ neudialo a tak aj po štyridsiatich minútach hry svietilo na ukazovateli skóre jednogólové vedenie domácich.

V 46.minúte mohol Vartovník navýšiť skóre zápasu, výborný zákrok predviedol Košarišan a rozdiel v skóre bol tak stále najtesnejší. O minútu nato sa nám konečne podarilo vyrovnať. Sukeľova formácia dostala domácich pod tlak a po Lužovej strele švihom od modrej puk zapadol až do siete domáce brankára. Pred bránkou ideálne clonili Matúš Sukeľ aj Marek Uram a konečne sme tak odkliali domácu svätyňu. Veľké šance a obrat v zápase mohol prísť v 53.minúte v presilovej hre. Avšak ani Tabačekova delovka od modrej a následné dorážky si nenašli cestu za chrbát domáceho brankára. Rozhodnutie prišlo v 55.minúte. Po nešťastnej situácii na zadnom mantineli, keď Košarišťanovi v snahe o pristavenie nahodeného puku mu ten preskočil hokejku, dostal sa k Bondrovi, ktorý ho poslal pred bránku a tam ho Vartovník poslal do siete. „EŠKA“ nedokázala vyrovnať ani pri power play v záverečnej dvojminútovke a tak sme nedokázali uchmatnúť body z popradského ľadu.

Naši chlapci sa nám najbližšie predstavia doma, vo sviatočný večer 1.11. o 17:00. Súperom nám bude majstrovský celok z Banskej Bystrice.

16.kolo

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš              2:1 (1:0,0:0,1:1)

Góly: 14. Vartovník, (Abdul, D. Bondra), 55. Vartovník (D. Bondra, Abdul) - 47. Luža (Kriška, M. Uram)

Vylúčení: 4:6 navyše J. Majdan 10 min za napadnutie krku a hlavy, Ježek 10 min za hrubosť - A. Laco 10 min za hrubosť

Presilovky: 0:0

Rozhodovali: J. Konc, Štefik - Jobbágy, Bogdaň